Ukrayna’dan yayın yapan AviationToday sitesi ,Pegasus Havayollarının  Kharkiv  (HRK)üzerinden Istanbul’a (SAW) , alışılmadık bir rota çizerek  uçmasına dikkati çekerek,   bu alışılmadık ve garip gelen rota değişikliğini  birileri  açıklayabilir mi ,diye de sormuş.

İlginç rota değişikliği  25 Ağustos gecesi yaşandı.TSİ ile Kharkiv’den 02.30’da kalkan A320 tipi uçak(TC-DCD), 03.55’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına indi.Flightradar24 sitesinden de görüldüğü gibi, (TC-DCD), Kharkiv’den  havalandıktan sonra Rus hava sahasına    100-150 mil girmiş ve bir yarım daire yaparak yeniden  Ukrayna hava sahasına dönmüş ve Kiev kule sorumluluğundaki hava koridoru kullanarak , Türkiye’ye uçmuştu. 

Ukraynan medyasının da dikkatini çeken bu  gizemlirota  güzergahının,  hem zaman  hem de yakıt tasarrufu açısından şirkete getirdiği, kaldı ki düşük maliyetli bir havayoluna getirdiği külfet düşünüldüğünde, hepten ilginç  bir soru akla geliyor? ”PGS uçağı neden  böyle bir rota çizdi, ne oldu da  rotasını değiştirdi?  ”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.