Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde çalışır duruma getirilen uçakları yerinde inceleyerek uçakların çalışır duruma getirilmesinde emeği geçen Yardımcı Teknisyen Yetiştirme Programı (TYP) öğrencilerine teşekkür belgesi verdi.

2012 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından envanter dışı kalmış 7 adet Cessna marka uçak, eğitimlerde kullanılmak üzere Kocaeli Üniversitesi’ne bağışlanmıştı. Teknisyen Eğitimi Yetiştirme Programı öğrencileri, fiziki olanaksızlıklar ve çevre şartlarının da etkisiyle zamanla kullanılmaz duruma gelen 7 uçaktan 5 tanesini 1,5 ay gibi kısa bir sürede komple revizyondan geçirerek onardı ve çalışır duruma getirdi.

Onarılan uçakları yerinde inceleyen Rektör Hülagü, programın başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirterek, “TYP kapsamında üniversitemize destek olan İŞKUR Genel Müdürlüğü, Kocaeli İŞKUR İl Müdürlüğü, THY Teknik A.Ş. yetkilileri ve çalışanlarına, ayrıca fakültemize 7 adet uçak bağışı gerçekleştiren Kara Kuvvetleri Komutanlığı yetkililerine, TYP kursunun planlanması ve uygulanmasında önemli bir görevi üstlenen KOÜSEM yetkilileri ile fakültemiz yönetici, öğretim elemanları ve öğrencilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

agustos10.15_picture6

İŞKUR, Kocaeli Üniversitesi ve THY Teknik A.Ş. işbirliğiyle yürütülen TYP kapsamında bugüne kadar 650 kişiye istihdam sağlandı. Halen sürmekte olan eğitimler sonrasında yeni 100 kişilik eğitim programı Ekim 2015’te başlatılacak olup konu ile ilgili bilgiler Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi web sitesinde (http://sem.kocaeli.edu.tr) duyurulacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.