Rus Hackerlar İş Başında! Yüksek Teknoloji Sırlarını Çaldılar!

0

Rus bilgisayar korsanları Amerika Birleşik Devletlerinin insansız hava araçları ve çeşitli hassas teknolojilerine ait dosyalara erişerek bunları çaldığı ortaya çıktı.

AP’de yer alan habere göre henüz nelerin çalındığı ya da kopyalandığı net değil ancak net olan bir şey var ki bilgisayar korsanlarının en değerli bilgilerin saklandığı sisteme sızmayı başardığı.

Fancy Bear olarak bilinen ve daha önce adını Trump’ın seçildiği ABD başkanlık seçimleri döneminde duyuran grubun yüksek teknoloji insansız hava araçları ve savunma sistemleri projelerinde görev alan 87 kişinin bilgilerine erişerek bu kişiler üzerinden sistemden çok değerli bilgileri çaldığı tespit edildi.

KOBİ’lerden Lockheed Martin, Boeing, Airbus gibi dev şirketlere kadar farklı şirket ve pozisyonlarda çalışan kişilerin hesaplarına erişildiği tespit edildi.

“BU GERÇEKTEN KORKUTUCU”

Eski ulusal güvenlik danışmanı Charles Sowell konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Bazıları gerçekten çok yüksek teknolojiyi barındıran programlar bu programlarda çalışan insanları hedef haline getirmekte. Eğer o programlardaki bilgiler elde edilirse ulusal güvenlik ve rekabet şansımızı kaybederiz. Bu gerçekten korkutucu bir şey.” dedi.

www.bagimsizhavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.