Rusya Askeri Teknik İşbirliği Federal Servisi, Rusya’nın Türkiye’de düzenlenecek Uluslararası IDEF 2015 fuarında 200’den fazla askeri teçhizatı sergileyeceğini bildirdi.

Gazetem.ru’da yer alan habere göre 5-8 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek IDEF-2015 fuarına Rus şirketleri 200’den fazla askeri teçhizatı sergileyecek. Fuarda Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri’nin yanı sıra güvenlik teknolojisi, uzay teknolojisi, on-board sistemleri, elektronik cihazlar, güvenlik sistemleri, ekipman ve ulaşım ve lojistik ekipman ve sistemleri yer alacak.

Yapılan açıklamada, “Rosoboroneksport fuarda 215 askeri teçhizat ile ilgili bilgi verecek. Özellikle Be-200 model uçak, Ka-226 ve Ka-31 helikopterleri sergilenecek” ifadeleri yer aldı.

Rus heyetini Askeri Teknik İşbirliği Federal Servisi Başkan Yardımcısı Konstantin Biryulin’in temsil edeceği fuar 12. kez düzenleniyor. Fuara 46 ülkeden 700’den fazla şirketin katılacağı bildirildi. En geniş çaplı sergiler Türkiye (265 şirket) ve ABD (101 şirket) tarafından hazırlanacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.