Hava İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal’dan kooperatif açıklaması..Açıklaması şöyle :

”Değerli işçi kardeşlerim, çalışma arkadaşlarım ;Bugün size verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmiş olmanın sevinciyle bu satırları kaleme alıyorum. Sendika seçimleri öncesinde vaadettiğimiz önemli bir projeyi daha hayata geçiyoruz. (Reform Hareketi Seçim Deklarasyonu sf:5) Birçokları için hayal olan bir projeden bahsediyorum. Üyelerimizin aileleri ile huzur içerisinde yaşamalarını amaçladığımız S.S.Havaiş Konut Yapı Kooperatifini 7 Kasım 2014 Tarihi itibariyle kurmuş bulunmaktayız.

İstanbul’da bir konut sahibi olmanın zorluğunu biliyorum. Seçimlere hazırlandığımız dönemde, çalışanlarla yapmış olduğumuz istişarelerde, kişisel olarak, en ciddi talebin bu olduğunu müşahade etmiştik. Yapılabilirliği noktasında ciddi tereddütler olmasına karşın bu hayırlı çabanın içerisinde olmaya karar vermiş ve kendimizi bağlayacak şekilde bunu sizlerle paylaşmıştık. İşte bugün, bu çabamızı bir düşünce olmaktan çıkardığımız bir gün ve sizlerle bu haberi paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Konutları üçüncü havalimanına yakın bir yerde yapmayı düşünüyoruz. 2015 yılı içerisinde arsa bulmayı ve 2019 yılında da daireleri teslim etmeyi hedefliyoruz. Başlangıç olarak 30.000 TL peşinatı (en az 1/4 ü yani 7.500 TL si başvuru anında geri kalanı Nisan 2015 e kadar) ve aylık 2.000 TL aidat ödemesini planladık. Bu ödemede zorlanacak arkadaşlar için bankalarla görüşeceğiz. Altı ayın sonunda başvurular tamamlanmış ve üye sayımız Mart ayında yapmayı planladığımız kooperatifimizin ilk genel kurulunda kesinleşmiş olacak. Tüm bu süreçlerde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Daha ayrıntılı bilgi için hizmete başlayan www.havaisyapikooperatifi.com adlı internet sitemize bakabilir ve bize yazabilirsiniz.

Yönetime seçilmemizin birinci senesinde bu güzel haberi verebiliyor oluşumuzun gösterdiği bir gerçek var: Çalışmak istendiğinde imkan çok. Atalarımızın ifadesi ile; Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Yapamayacağımız vaadlerde bulunmayacağız. Eğer bir söz vermişsek sonuna kadar arkasında olacağız. Lafla, sloganla, çalışanları bölen ideolojik yaklaşımlarla değil, üreterek, ürettiğimizi adaletli bir şekilde bölüşerek, paylaşarak dostluğu artıracağız. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız mali tablolarımızda da görüldüğü gibi sendikamızın her kuruşuna sahip çıkıyoruz ve tüm gelirlerimizi yine üyelerimiz için harcıyoruz.

Verdiğimiz sözü yerine getirmek üzere ilk adımı atabildiğimiz için rabbime hamd ediyorum. İnşallah alnımızın akıyla sonuçlandırmayı da nasip eder. Bu süreçte desteklerinize, görüş ve önerilerinize ihtiyacımız olduğunu unutmayın.Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.”

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.