Sabiha Gökçen Havalimanı’nda sebebi henüz belirlenemeyen patlama meydana geldi. Olayda 2 temizlik görevlisi yaralandı.

Sözcü’de yer alan habere göre Sabiha Gökçen Havalimanı apron kısmında saat 02.00 sıralarında bir uçağın ön tarafında 2 kişinin temizlik yaptığı sırada sebebi bilinmeyen patlama oldu. Patlamanın ardından havalimanına çok sayıda polis, ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Polis ekipleri havalimanı çevresinde teyakkuza geçti. Havalimanına çıkan bütün yollarda uygulama yapıldı. Çevre ilçelerden de bölgeye polis takviyesi yapıldı. Havalimanına dışarıdan bir saldırı gerçekleştirilmiş olma ihtimaline karşı polis, havalimanı çevresinde şüpheli bütün araç ve şahısları inceledi. Polis helikopteri de uzun süre bölge üzerinde uçtu.

YARALILARDAN BİRİNİN DURUMU AĞIR

Patlamada, havalimanı temizlik personellerinden Canan Çelik Burgucu (33) elinden, Zehra Yamaç da (30) başından yaralandı. Yaralılar ambulansla Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan Zehra Yamaç’ın durumunun ağır olduğu öğrenildi. Olay yeri inceleme ekipleri de havalimanı apron kısmında inceleme yaptı. Patlamanın sebebinin belirlenmesi için çalışmalar devam ediyor.

Olay sırasında havalimanında bulunduğunu belirten Devrim Saygılı adlı yolcu, yemek yediği sırada 3 adet patlama sesi duyduğunu söyledi. Saygılı, olayla ilgili detaylı bilgisinin bulunmadığını aktardı. Bu arada, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuşlarla ilgili herhangi bir aksama olmadığı belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

HAVALİMANINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

PEGASUS’TAN AÇIKLAMA

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki patlamaya ilişkin olarak Pegasus’tan yapılan açıklamada, “23 Aralık 2015 Çarşamba günü sabah 02:05′te, İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında, uçak park sahasında henüz sebebi belirlenememiş bir patlama gerçekleşmiştir. Patlama sırasında, patlamanın gerçekleştiği alana yakın bir Pegasus uçağında bulunan 2 temizlik görevlisi arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye sevk edilmiştir. Olay sırasında körükte ya da uçağımızda yolcu bulunmamaktaydı. Havalimanı normal operasyonuna devam etmektedir” denildi. Ancak Pegasus Hava Yolları’na ait internet sitesinde bu sabah saatlerinde yapılması planlanan bazı seferlerin iptal edildiği duyuruldu. İşte o iptal açıklaması;

3 Aralık 2015 tarihinde iptal edilen sefer bilgilerimizi gün içerisinde aşağıdaki listeden takip edebilirsiniz.
Misafirlerimiz bilet iptal veya değişiklik için ücretsiz çağrı merkezi numaramız 0850 250 6702’den destek alabilirler.
23 Aralık 2015 iptal edilen seferler:
  • PC166 İstanbul S. Gökçen – Kayseri – 06:30
  • PC167 Kayseri – İstanbul S. Gökçen – 08:20
  • PC134 İstanbul S. Gökçen – Trabzon – 06:00
  • PC135 Trabzon – İstanbul S. Gökçen – 08:15
  • PC4480 İstanbul S. Gökçen -Hatay – 06:15
  • PC4481 Hatay – İstanbul S. Gökçen – 08:25

Güncelleme….

UÇAKLARDA HASAR VAR

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki patlamada ağır yaralanan temizlik görevlisi Zehra Yamaç’ın (30) hayatını kaybettiği bildirildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki patlamada ağır yaralanan Airpak adlı şirkette görev yapan temizlik işçisi Zehra Yamaç’ın (30) hayatını kaybettiği bildirildi.
Bu sabaha karşı patlamanın yaşandığı Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Canan Çelik Burgucu (33) elinden, Zehra Yamaç (30) ise kafasından yaralanmıştı.

Patlamaya havalimanına yapılan havantopu saldırısının  neden olduğu iddiaları güvenlik  yetkililerince doğrulanmadı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.