AnadoluJet Genel Müdürü İbrahim Doğan, Cengiz Topel Havalimanı’ndan 23 Ekim sonrası hala bir uçuş planı yapılmamasını sektördeki belirsizliğe bağladı ve “Sabiha Gökçen’in kapasitesi artarsa, Cengiz Topel’den uçmayabiliriz” dedi.

Kent yöneticilerinin bir türlü üstesinden gelemediği en büyük iş Cengiz Topel Havalimanı’nı aktif tutmak oldu. Açılış ve kapanış rekoru kıran Cengiz Topel’de her seçim dönemi uçuşlara açılan ve yine seçim bittikten sonra kendisi de ‘bitik’ hale gelen bir havalimanı olarak tarihe geçti. Cengiz Topel’den sadece Trabzon’a uçuş yapan AnadoluJet’in 23 Ekim sonrasına hala uçuş koymamasının nedeni ortaya çıktı.

UÇUŞLARI KAPATTIK ÇÜNKÜ…

Şu sıralar kötü havalarda inişleri kolaylaştırmaya yarayan ILS cihazının yerleştirildiği Cengiz Topel’de 23 Ekim sonrası uçuş yapılıp yapılmayacağı yanı başımızdaki Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlı. Neden bir uçuş planı yapılmadığını sorduğumuz AnadoluJet Genel Müdürü İbrahim Doğan’ı çok çarpıcı ve önemli bir açıklama yaptı. Doğan, “Uçuşları kapattık, çünkü planlamalarımızı henüz bitiremedik” dedi ve devamında Cengiz Topel’in kaderinin pamuk ipliğine bağlı olduğunu ortaya koydu.

İbrahim-Doğan-anadolu-Jet-Genel-Müdürü

KAPASİTESİ ARTARSA…

AnadoluJet Genel Müdürü İbrahim Doğan, “Sektördeki belirsizlikler şimdilik önümüzü görmemizi engelliyor. Sabiha Gökçen’in durumu da Cengiz Topel için belirleyici. Eğer oradaki tadilatlar tamamlanır ve Sabiha Gökçen’in kapasitesi artarsa, Cengiz Topel’den uçmayabiliriz” diyerek Cengiz Topel’in kapısına yeniden kilit vurulacağının sinyalini verdi. 2011 yılından bu yana bir açılıp bir kapanan Cengiz Topel ile ilgili kent yöneticilerinin ne yapacağı merak ediliyor. (Bizim Kocaeli)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.