Yazıklar olsun…

Kızını yolcu etmek için dün Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden gazi Hakan Mutlu, x-ray cihazından geçerken protez bacağının çıkarılması istenince hem şaşırdı hem üzüldü.

Mutlu , güvenlik görevlilerine gazi kimliğini gösterse de protez bacağını kutuya koyarak güvenlik noktasından geçebildi.

Kuzey Irak’a yönelik 1997’de gerçekleştirilen Çekiç Harekatı’nda tim komutanı olarak görev yapan Hakan Mutlu(43), mayın patlaması sonucu sağ bacağını diz altından kaybetti. Tedavisinin ardından protez bacak takılan Mutlu, polis olarak görevine devam ediyor.
Hakan Mutlu, dün eşiyle birlikte kızını yolcu etmek için Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitti. Arama noktasından geçmek isteyen Mutlu’dan şort giymesine rağmen görevliler, protez bacağını çıkarmasını istedi. Mutlu, gazi kimliğini gösterip duruma itiraz etse de, protezi çıkarmadan geçişine izin verilmedi. Gazi Mutlu, çaresiz protez bacağını çıkarıp bir kutuya koydu ve x-ray’den geçebildi.

Mutlu, “Yıllardır yurtiçine ve yurtdışına seyahat ediyorum, ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Azılı suçlu gibi aranmak hiç hoş değildi. Kızımın ve eşimin yanında beni rencide ettiler” dedi. (Milliyet)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.