Türk Hava Yolları’ndan Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile sağlık turizmine katkı, tedavileri için Türkiye’ye gelecek yabancı yolculara Türk Hava Yolları’ndan %50 ulaşım indirimi imkânı sağlanacak.

40 milyon ziyaretçisiyle Dünya’nın en çok turist çeken 6. ülkesi olan Türkiye, sağlık turizmi pazarına yönelik çalışmalarıyla, bu alanda da aktif bir rol üstlenmeyi hedefliyor.

Sağlık turizminin milli gelirlere yansıyan pozitif etkisinin giderek artış göstermesi ve dünyadaki sağlık turizmi pazarının büyümesini dikkate alan ve bu bağlamda Türkiye’de önemli girişimlere imza atan kamu ve özel sektör kuruluşlarına Türk Hava Yolları da destek veriyor.

Dünya’nın en çok noktasına uçan havayolu şirketi olarak, sağlık turizmi kapsamında, dünyanın birçok noktasından Türkiye’ye yolcu taşıma kabiliyetine sahip Türk Hava Yolları, Ekonomi Bakanlığı’nca Türkiye’deki sağlık turizmi tanıtımının desteklenmesi için yürütülen “Hasta Yol Mevzuatı” programına dâhil olmakla, oldukça önemli bir imkânı yolcularının istifadesine sunuyor.

_THY2913 kopya

Türk Hava Yolları Genel Müdürlük Binasında, Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekci, Sağlık Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İlker Aycı’nın katılımlarıyla bugün imzalanan protokol ile Türk Hava Yolları, 2 Haziran 2015 tarihi itibarıyla yürürlüğe konulan ve Ekonomi Bakanlığı tarafından Türk havayolu şirketlerini de içerecek şekilde kapsamı genişletilen destek programına dâhil olmakla, “Hasta Yol Desteği”nin  “yararlanıcı”sı konumunu elde etti.

Bu doğrultuda, Türk Hava Yolları’nı tercih ederek, tedavi amacıyla Türkiye’ye gelen yolcuların ulaşım masraflarının %50’si, tedavi sonrasında Türk Hava Yolları’nın yurtdışı ofislerine gerekli görülen belgeleri* getirmeleri hâlinde kendilerine iade edilebilecek.

İlgili program sayesinde, sağlık turizmi için Türkiye’yi tercih eden konuklar, deneyimli hekim kadrosu tarafından uluslararası standartların üzerinde tıbbi cihazlarla tedavi olma imkânının yanı sıra, sağlık merkezlerine yakın mesafedeki konaklama tesisleri ve ayrıca ülkemizin bölgesel güzelliklerini deneyimleme olanağıyla birlikte tedavilerine moral ve mental anlamlarda da olumlu bir seyir kazandırabilecekler.

*  Uluslararası hastanın pasaport örneği,

Uluslararası hastaya ait elektronik bilet,

Sağlık kuruluşuna giriş kaydı örneği,

Tedavi faturası örneği.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.