Yaklaşık 2 yıl önce kapatılan Türk Hava Kurumu Şanlıurfa şubesi yeniden yapılanmaya gidilerek açıldı.

Bir yıl önce turizmci Rahime Yaşar ile görüşen ve başkan olmasını öneren Türk Hava Kurumu dün saat 14.00 da olağan kongresini yaptı. Bir otelde gerçekleşen kongreye Türk Hava Kurumu Şanlıurfa Şubesinin başkanlık seçimine tek listeyle gidildi. Şanlıurfa’da yaklaşık 80 üyesi bulunan Türk Hava Kurumu Şanlıurfa Şubesinin seçiminde Rahime Yaşar başkan seçildi. Yönetim kurulu ise Rafet Yılmazoğlu, Ekrem Uçar, İbrahim Kasım Yıldız ve Halil İbrahim Karaca’dan oluştu.

Türk Hava Kurumu Şanlıurfa Şubesinin Başkanlığına seçilen Rahime Yaşar, amaçlarının Şanlıurfalılara havacılığı sevdirmek olacağını söyledi. Çalışmalarının yol haritalarını önümüzdeki haftalarda belirleyeceklerini aktaran Rahime Yaşar, Göbeklitepe’ye Harran’a, Halfeti’ye balon turlarının yapılması gerçekleştirmeyi planladıklarını dile getirdi. Akçakale yolu üzerindeki eski havaalanını sivil havacılık için kullanmayı hedeflediklerini vurgulayan Rahime Yaşar, Üniversite ile irtibata geçerek çeşitli kurslar düzenleyeceklerini anlattı.

Turizm Derneği Başkanlığı ve Türk Hava Yollarının acenteliği de bulunan Rahime Yaşar’ın Türk Hava Kurumu Şanlıurfa Şubesine hareket getirmesi bekleniyor.

(Şanlıurfa)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.