İzmit Cengiz Topel Havaalanı’ndan Konya’ya gitmek üzere havalandıktan sonra radardan kaybolan ve Kartepe’de düştüğü belirlenen Deniz Kuvvetleri Deniz Hava Komutanlığı’na ait Sikorsky tipi helikopter Türkiye’nin yüreğine de dört şehit ateşi düşürdü.

Acı haberin gittiği dört şehidimizden biri de Astsubay Üstçavuş Ömer Burak Öğüt’tü. Şehit Astsubay’ın Eskişehir’deki baba evi dün Öğüt Ailesi’nin acısını paylaşmak için gelenlerle dolup taştı. Gelenler arasında Eskişehir Merkez Komutanı Hava Yarbay Aykut Hamzacebi de vardı.

Evdeki taziye ziyaretlerini görüntüleyen ajansların geçtiği fotoğraflar, şehit babası emekli Hüseyin İzzet Öğüt ve şehit annesi Jale İlknur Öğüt’ün adeta gurur abidesini gözler önüne seriyordu. Öğüt çifti milyonlarca ana baba gibi yememiş, içmemiş bu ülkeye yararlı evlatlar yetiştirmeye çabalamıştı. Yıllar süren bu çaba arasında da çocuklarını büyüttükleri evi ihmal etmiş, onunla ilgilenememişti.

26338702

Eskişehir’in Akcami Mahallesi’ndeki fedakarlıklarla yorgun düşmüş bu ev, şehit Astsubay Üstçavuş Ömer Burak’ın büyüdüğü evdi. Duvarlarındaki rutubet, kaldırımın altında kalan giriş kapısı, naylonla kaplı pencereleri, demirleri görünmeye başlamış tavan betonu üç evlat yetiştirmiş anne babanın sessiz öğüdü gibiydi. Evdeki derin çizgiler adeta, “Siz iyi insanlar olun, biz dimdik arkanızda dururuz” diyordu.

26338704

Evli ve iki çocuk babası Astsubay Üstçavuş Öğüt bugün askeri törenle Eskişehir’de toprağa verilecek.

(HÜRRİYET)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.