Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmış ya da halen çalışmakta olan personeli bir çatı altında toplamak üzere SHGM-DER kuruldu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan ve emekliye ayrılan personelin bir arada dayanışma içerisinde olmasını sağlamak ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün uzman görüşüne başvuracağı tüzel bir kişilik oluşturulması adına SHGM-DER eski ve mevcut SHGM çalışanları tarafından kuruldu.

SHGMDER

Sivil havacılık emniyeti başta olmak üzere Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü faaliyet alanları arasında kalan konularda bir referans kuruluş olmayı hedefleyen SHGM-DER’in kuruluşu sonrasında bir bildirge yayınlandı. İşte o bildirge;

Değerli arkadaşlar,

Türk sivil havacılığının dünya standartlarının da çok üzerinde bir büyüme göstererek çağ atladığı bilinmektedir.

Ülkemizdeki sivil havacılığın bu sürdürülebilir gelişimine SHGM’de çalışan, çalışıp ayrılan veya emekli olan tüm arkadaşlarımızın her türlü kısıtlı imkanlara rağmen çok büyük fedakarlıklarla sağladığı katkı bilinmektedir.

SHGM çalışanları olarak bu güne kadar kendi aramızda kurulması gereken, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamakta belki biraz da zaman yetersizliği nedeniyle gerekli önemi veremediğimiz bir gerçektir.

Bu nedenle; “Sivil havacılık emniyeti ve güvenliği” başta olmak üzere Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün faaliyet alanı içerisinde yer alan konularda bilgisine başvurulacak bir referans kuruluş olmak ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde çalışan, en az altı ay çalışıp ayrılan ve emekli olan personelden oluşan üyeleri arasındaki sosyal, ekonomik ve kültürel dayanışmayı sağlamak” amacıyla bir dernek kurmak üzere gerekli olan çalışmaları başlatmış bulunmaktayız. Derneğin hiç bir siyasi amacı yoktur. Hiç bir siyasi faaliyeti olmayacaktır.

Tüm çalışma arkadaşlarımızı bu derneğe üye olmaya çağırıyoruz.

Geçici Yönetim Kurulu

SHGM-DER’in Geçici Yönetim Kurulu

Başkan
Başkan Vekili
Genel Sekreter
Başkan Yardımcısı
​Başkan Yardımcısı
Üye – Mali İşler
​Üye – İdari İşler
Oktay ERDAĞI
​Nigar ÇELİK
Nüket YENER
Erdal UĞUR
Hasan SARIDAĞ
Burhanettin TUZLU
Ali ÖNDER

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.