Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden gerçekleştirdiği anket sonrası hava yolu yolcularına yönelik güvenlik bilgilendirmesinde bulundu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Twitter hesabı üzerinden 21 Kasım Cumartesi günü oluşturulan ankette “Kabin memuru uçak kalkmadan önce yolcuları niçin sayar? Sizce hangisi: Bedava yolcu olmasın veya Güvenlik sebebi ile” sorusuna yanıt arandı. Ankete yanıt veren 226 kişinin %88’i doğru yanıt olan “Güvenlik Sebebiyle” yanıtını seçti.

Anket sonrasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü hesabından anketin doğru yanıtı olan güvenlik gerekçesiyle yapılan sayım işlemi örneklendirilerek açıklandı. İşte o açıklama;

Uçak içindeki yolcuların sayılmasının esas sebebi güvenliktir. Örneğin 1-Eksik yolcu var ise: (RİSKLİ bagajını verip)uçağa binmemiştir. 2- Fazla yolcu olması ise uçağa (aramadan geçmemiş) kontrolsüz bir yolcunun olabileceği gibi GÜVENLİK kaygıları ile yolcu sayımı yapılır. Havalimanlarındaki güvenlik aramaları tüm yolcularımızın güvenliği için yapılmaktadır. Detaylı üst aramalarında görevlilere yardımcı olalım. Havalimanlarında sahipsiz ve şüpheli eşyaları güvenlik görevlerine bildiriniz. Tanımadığınız hiç kimseden bagaj ve eşya kabul etmeyiniz. Emniyetiniz için bagajlarınızda yanıcı/parlayıcı madde taşımayınız. Lityum İon pilleri uçak içine alınız. Detay için Hava yolunuza danışınız. Uçak altına verilen Lityum İon piller yangına sebebiyet verebilmektedirler. Pillerin taşınması ile ilgili lütfen havayolunuza danışınız. X-Ray’de sinyal verilmese bile arama noktalarında Güvenlik Kuralı gereği,elle üst aramasına tabi tutulabilirsiniz. Lütfen yardımcı olalım. Palto ve pardesülerin güvenlik arama noktalarında çıkarılabileceği dikkate alınmalıdır. Lütfen güvenlik görevlilerine yardımcı olalım.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.