Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)  2013 yılında uygulanmaya başlanan ve iç hatta uçuş gerçekleştirilmeyen noktalara tarifeli seferler düzenlenmesini amaçlayan teşvikli hatlara ilişkin Uçuş Hatları Teşvik Genelgesi-2015 yayımladı.
Havacılık hizmetinin yaygınlaşmasına katkı sağlayan teşvik uygulamasıyla  11 hatta tarifeli uçuşlar sürdürüldüğü bildirildi.
 2013 yılındaki teşvik programına ek olarak, özelllikle  çapraz  uçuşların geliştirilmesine yönelik güzergahların  teşvik edilmesi için ”’Uçuş Hatları Teşvik Genelgesi-2015”’nin yayımlandı.
İç hatlardaki uçuş tarifeleri incelendiğinde ana merkezlerden bazı kentlere uçak seferleri yapılmadığı,çapraz uçuşların gerçekleşmediği, yolcuların gitmek istedikleri noktaya aktarmalı olarak seyahat ettikleri gözlemlendiği  bildirilen genelgede,  bu eksikliği gidermek için  teşvik verilen ve kapsamdan faydalanan havayolu  şirketleri ,ilgili hatta en geç 1 Haziran 2015 tarihinde sefer başlatacak.
Teşvik kapsamında sefer yapılan hatlarda  fahiş bilet  sattığı tespit edilen havayolu için idari yaptırım uygulanacak ve gerektiğinde hat iptali yapılabilecek.
 Teşvikten yararlanmak isteyeni havayolları hat ve uçuş taleplerini 28 Kasım 2014 tarihine kadar Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne (SHGM) bildirecek.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.