AK Parti Siirt milletvekili Osman Ören, yaptığı açıklamada, Kurtalan-Siirt arası demiryolu ve Kurtalan ilçesine bağlı Gürgöze Köyün’de yapılacak olan yeni havaalanının son durumu ile ilgili Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Mustafa Kaya ve Demiryolları Daire Başkanı Ferzan Gökerküçük ile yaptığı görüşmede projelerin son durumları hakkında bilgi aldığını söyledi.

Yeni havaalanı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Ören,  “Yeni havaalanımızla ilgili ise ÇED Raporu süreci devam ediyor. Takriben 2 ay içerisinde Proje Uygulama İhale süreci başlayacak.” dedi.

YENİ  HAVALİMANI ŞART

Bu arada, Siirtliler. net internet sitesinde  yer alan haberde, 2013 yılı içinde  100.000 kapasiteli Siirt havaalanında 16.896 yolcu trafiği gerçekleşmiş olup kapasitenin %17’si kullanılmıştır. Siirt havaalanı için “Atıl Kapasite” direk kendini gösteriyor. Mevcut havaalanının fiziki şartları olumsuz oluşu kapasitenin tamamını kullanmayı zorlaştırıyor. Yeni havaalanı şart.”  denilerek, Siirtlilerin  doğrudan İstanbul seferlerini istedikleri kaydedildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.