19-20 Eylül tarihlerinde Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde bulunan Sivrihisar Hava Parkı’nda gerçekleştirilen Sivrihisar Hava Gösterileri Sona Erdi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Milletvekili Ruhsar Demirel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Sivrihisar Hava Gösterileri coşkulu bir atmosfer içinde iki gün sürdü.

Sivrihisar Sportif Havacılık Kulübü tarafından inşaa edilen ve Türkiye’nin ilk hava parkı olması özelliğini taşıyan Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’nde (SUSHM) gerçekleştirilen etkinlikler ilgiyle izlendi. Akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk’ün Mor Menekşe uçağı ile açılış kurdelesini kestiği ve akrobasi gösterisi gerçekleştirdiği hava gösterilerinde ayrıca Ali İsmet Öztürk’ün kızı Semin Öztürk’de akrobasi uçağı ile bir gösteri gerçekleştirdi. Qatar Hava Yolları’nda A350 tipi yolcu uçağında ikinci pilot olarak uçan ve aynı zamanda akrobasi gösterisi gerçekleştiren Maurizio Perissinotto’da ilgiyle izlenen bir gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Türk Hava Kurumu’nun planörcülerinin gerçekleştirdiği planör uçuşu büyük ilgiye sebep oldu. Eskişehir İnönü tesisleri, Bursa ve Yalova’daki Hava Harp Okulu uçuşları dışında ülkemizde görülmesi oldukça güç olan planör gösterisini ilk kez izleyen seyirciler planörün yapabildiklerine hayran kaldılar.

Paraşüt atlayışları, model uçak gösterileri ve çeşitli etkinliklerle devam eden hava gösterileri iki günün ardından 20 Eylül’de sona erdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.