Oğuzhan Yararcan2Türkiye’nin en genç sivil akrobasi pilotu Oğuzhan Yararcan, Siyah İnci ile gösterilerine başladı. Yararcan’ın hedefi büyük!

Oğuzhan Yararcan, gönlünü havacılığın belki de en çok çalışma ve dikkat isteyen bölümü akrobasiye kaptırmış genç bir kaptan pilot. Bu yıl gösterilerine başlayan Oğuzhan Yararcan, Pitts imalatı S-1T uçağını İstanbul AirShow, arkasından IFTE’de sergiledi.

Kokpit.aero’nun sorularını IFTE’de yanıtlayan Yararcan, eğitimini tamamladıktan sonra bu yıl farklı havacılık fuar ve organizasyonlarında hem statik hem de gösteri yaptığına dikkat çekerek “Son yıllarda havacılık gösterilerinin ve organizasyonlarının artması sevindirici. Halktan da büyük ilgi var. Bir çok insan ‘Akrobasi nasıl yapılır’ soruları soruyor. Meslektaşlarımızdan da akrobasiye yoğun bir ilgi var. Amacım havacılığın bu farklı yönünü tanıtmak ve insanlara havacılığı sevdirmek” diye konuştu.

Askeri olarak Türk Yıldızları ve Solo Türk’ün yanı sıra sivilde Ali İsmet Öztürk’ün bulunduğunu belirten Yararcan, “Bu konuda onların emekleri, çalışmaları sayesinde halkımız akrobasi ile tanıştı ve sevmeye başladı. Amacım onların yolundan yürümek ve bu işi geliştirmek” dedi.

Önümüzdeki yıllarda farklı akrobasi uçakları üzerinde de çalıştığını belirten Yararcan, “Bu konuda temaslarımız sürüyor. Yavaş ama emin adımlarla yürümek istiyorum” dedi.

(Kokpit.aero)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.