Pilot Özgün Gönder, yabancı pilotlar çalıştırılırken Türk pilotların işsiz kalmasına tepki göstermek amacıyla uçuş lisansını yaktı. 2 senedir uçuş yapamadığını belirten Gönder, yaptığı açıklamada, “Ben hem hava trafik kontrolörüyüm hem de pilotum ama iş yok. Atlasjet ve diğer şirketlerde birçok arkadaşım iki yıldır tek kuruş maaş alamadı. Buna dikkat çekmek, ‘100 bin avroluk lisansı böyle yakarım’ demek istedim” dedi

Eskiden hava trafik kontrolörü olarak görev yapan daha sonra da pilotaj eğitimi alarak Atlasjet Havayolları’nda uçmaya başlayan ve 2 senedir işsiz olduğunu belirten pilot Özgün Gönder ise ilginç bir protesto eylemi gerçekleştirdi. Gönder, sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayın sırasında pilot lisansını yaktı.

Gönder, lisansını yakarken, “Uçuş okuluna başlayacak arkadaşlar ya da uçuş okulunda olan arkadaşlar için söylüyorum… Bu benim uçuş lisansım. Ben buna zamanında 100 bin euro para ödedim. Hazır mıyız… Neden yakıyorum biliyor musunuz. Türkiye bu şekilde yabancı pilot uçurmaya devam ettiği sürece, benim lisansımın hiçbir önemi yok. 100 bin Euro ödedim hiç önemli değil. Bu kadar basit bir şey yani… Siz devlet kuruluşları ya da diğerleri siz yabancı pilot uçurmaya devam edin arkadaşlar” ifadelerini kullanıyor.

Pilot lisansını yaktı

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.