Business Insider havayolu şirketlerini tercih etmek için özel sebepleri inceledi. 7 şirketin girdiği listede çalışmanın birincisi kim oldu?

 

Business Insider havayolu şirketlerini müşteri memnuniyetini sağlayacak özelliklerine göre listeledi. Listenin başını ise Emirates ve Virgin America gibi şirketleri geride bırakan Türk Hava Yolları çekiyor. Türk Hava Yolları dışında sırasıyla, Porter Airlines, Emirates, JetBlue, Virgin America, Asiana Airlines, OpenSkies listede yer aldı.

 

Business Insider’ın çalışmasında, Türk Hava Yolları’nın müşteri memnuniyeti için uyguladığı küçük detaylardan büyük yatırımlara kadar geniş bir çerçeveye yer verildi. Star Allince üyesi olan ve Dünya’nın en çok noktasına uçan havayolu şirketi olarak bahsedilen Türk Hava Yolları’nın müşterilerine sunduğu yüksek kaliteli hizmete vurgu yapıldı. Uçaklarda yer alan Sky Şef uygulaması ve sağlanan internet bağlantısı hizmeti ise uçaklarda sunulan hizmete vurgu yapılan noktalar oldu. Türk Hava Yolları’nın sunduğu Lounge hizmetine de vurgu yapan Business Insider Atatürk Havalimanı’nda yer alan Türk Hava Yolları Lounge’u muhtemelen Dünya’nın en büyük havayolu Lounge’u olarak nitelendirdi. Loungeda sunulan oyun alanından, duş, masaj yatağı ve golf simülatörüne kadar birçok hizmetin müşteri memnuniyeti açısından önemine vurgu yapılırken. Lounge sunulan yiyecek hizmetine ise ayrıca yer verildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.