Karabük Üniversitesi Kültür ve Sanat Kulübü’nün düzenlemiş olduğu Türk Hava Kuvvetleri SOLO TÜRK Uçuş Ekibi’nin katılımlarıyla ‘SOLO TÜRK Uçuş Ekibi’ konferansı gerçekleştirildi.

Konferansa Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’dan sonra SOLO TÜRK, gösteri pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt mikrofonu aldı.

SOLO TÜRK 1. Pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt ve SOLO TÜRK Basın ve Halkla İlişkiler Subaylar Üsteğmen Emrah Bayrı ve Basın ve Halkla İlişkiler Assbubay’ı Kıdemli Çavuş Erkan Alaz’ın katılımlarıyla gerçekleşen konferansta, Yüzbaşı Kurt yaptığı konuşmada; “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bugün burada gerçekleştireceğimiz etkinlikte biz neyiz, kimiz sorularının cevabını vererek sizlerin merak ettikleri soruları cevaplandırmak için geldik. Türk Hava Kuvvetleri ilk kurulan hava kuvvetleri arasında yer almaktadır. Tüm dünyada Türk Bayrağını dalgalandırmak ve yurt içinde de gösteriler yapmaktayız. Kullandığımız F-16 C Blok- 40 uçağı tasarım ödülüne sahip ve her bir şekli çizgisiyle anlam taşıyan uçaktır. Tasarımı havacılığın hızını ve doğru karar verme anlamını taşır. 21 tane çizgi vardır ve bu 21. Çizgi ile yıldız oluşmaktadır. Bunun anlamı ise 21. Yüzyılımıza hitaben 21. Dünya yıldızı olarak anlam taşımaktadır. Uçağımızın üzerinde Anadolu Kartalımız yer almaktadır.” diyerek F-16 C Blok-40 Uçağı ve SOLO TÜRK’ün 2015 tanıtım filmi ilk kez Karabük Üniversitesi öğrencilerinin izlenime sunuldu.

Sunumdan sonra katılımcıların merak ettikleri konulara değinerek soru cevap bölümü gerçekleştirildi.

Program sonunda günün anısına Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, SOLO TÜRK 1. Pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt’a, Kültür ve Sanat Kulübü Danışmanı ve Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent Nuri Kılavuz, Basın ve Halkla İlişkiler Subayı Üsteğmen Emrah Bayrı’ya, Kültür ve Sanat Kulübü Başkanı Ali Genç Basın ve Halkla İlişkiler Assubayı Kıdemli Çavuş Erkan Alaz’a plaketlerini takdim etti. Son olarak da Karikatür ve Mizah Topluluğu Üyesi Erman Gülgeç kendi yapmış olduğu karikatürü SOLOTÜRK ekiplerine hediye etti.

SOLO TÜRK Ekibinden Rektörlük Ziyareti

Konferansı için Karabük Üniversitesi’nde bulunan SOLO TÜRK Uçuş Ekibi Karabük Üniversitesi Rektörünü makamında ziyaret etti.

Ziyarette SOLO TÜRK Uçuş ekibinden 1. Gösteriş Pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt, SOLO TÜRK  Basın ve Halkla İlişkiler Subayı Üsteğmen Emrah Bayrı ve Basın ve Halkla İlişkiler Assubayı Kıdemli Çavuş Erkan Alaz katıldı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysalile gerçekleştirilen görüşmede SOLO TÜRK pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt: “Karabük’te olmak benim için gurur verici. Burada ki gösteri uçuşumda hem zorlanmış ama çok heyecanlanmıştım. Güzel duygu ve düşünceleriniz için teşekkür ederim.” dedi.

Ziyaretin sonunda 1. Gösteriş Pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt Rektörümüz Prof.Dr. Burhanettin Uysal’a hoş bir sürpriz yaparak, gösteri uçuşlarını yaptıkları F-16 C Blok-40 uçağının 72 kat küçültülmüşünü hediye etti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.