1 Milyon üyesi ile Türkiye’nin en büyük ailelerinden birisi olan LÖSEV, 29 Ocak 2015 tarihinde, 4. Ana Jet Üs Komutanlığında SOLOTÜRK Gösteri Ekibini ziyaret etti.

Hava Kuvvetleri sayfasında yer alan bilgiye göre LÖSEV’in kuruluşunun 16. yılında “Meslekleri Tanıyalım” faaliyetleri kapsamında yapılan ziyarette lösemili çocuklar, SOLOTÜRK ekibinin sıcak ilgisi ile karşılandı. SOLOTÜRK çocuklarımıza özel bir sürpriz hazırladı. 23 Şubat 2015 tarihinde Ardahan’da yapılacak SOLOTÜRK Gösteri Uçuşunun provası için havalanan Yzb.Yusuf KURT, LÖSEV’in 16’ncı kuruluş yıldönümüne özel olarak yaptığı gösteride 16 ateş topu ile çocukları kendisine hayran bıraktı. SOLOTÜRK 2’nci Gösteri Pilotu Yzb.Erhan GÜNAR’ın telsizinden lösemili çocuklara seslenen Yzb.Yusuf KURT; “Yuvamıza hoş geldiniz. Verdiğiniz mücadelede daima sizlerin yanınızdayız.” diyerek duygularını paylaştı.

Gösterinin ardından uçağın bulunduğu hangara giden çocuklar Yzb. Yusuf KURT ve SOLOTÜRK ekibine uçağın tasarımı ve uçmanın nasıl bir duygu olduğu konusunda sorular sordu. Uçağı yakından tanıma fırsatı bulan çocuklara SOLOTÜRK Gösteri Ekibi tarafından günün anısına hediyeler verildi. Faaliyetin en anlamlı bölümü ise lösemili çocukların hep bir ağızdan tek sesle verdikleri: “Kansere yenilmiyoruz, çünkü SOLOTÜRK ve Türk Hava Kuvvetleri’nin desteğini arkamızda hissediyoruz.” mesajı oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=Wc6da7v-8NA

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.