4 Eylül Sivas Kongresi Etkinlikleri Kapsamında Sivas’ta bir gösteri yapan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait SOLO TÜRK vatandaşları adeta heyecana bürüdü. 10 bin kişinin izlediği gösteride bazı vatandaşlarla yapılan röportajlarda gururlandıkları söylendi. 95. Yıl dönümü kutlanan 4 Eylül Sivas Kongresi bir çok etkinliğe ev sahipliği yaptı. 

Sivas Kongresi’nin 95’inci yıl dönümü kapsamında gösteri uçuşu yapan Solotürk pilotunu kent meydanında toplanan yaklaşık 10 bin kişi büyük bir heyecanla izledi. 15 dakika süren gösteri nefes kesti.

Sivas Kongresi’nin 95’inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde kurulan tek kişilik SOLOTÜRK F-16 C Blok-40 uçağı kent merkezi üzerinde gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Kayseri‘den kalkan YüzbaşıYusuf Kurt‘un yönetimindeki F-16 uçağı şehir meydanı üzerinde yaklaşık 15 dakika boyunca uçtu. Gösteri uçuşunu etkinlikler nedeni ile şehir meydanında toplanan yaklaşık 10 bin kişi büyük bir dikkat ve merak ile izledi. Uçak pilotunun yükselme ve ters uçuş anları ile yakın uçuş gösterilerini alkışlarla takip eden Sivaslılar büyük coşku yaşadı. Uçuş sırasında uçağın pilotu da uçak telsizinden yaptığı konuşma ile Sivaslılar’ı selamladı. Uçuş öncesinde SOLOTÜRK ile ilgili video izlettirilirken ekibin yaptığı çalışmalar ve katıldığı yarışmalar ile ilgili de bilgiler verildi. Gösteriden büyük keyif aldıklarını belirten Sivaslılar, “Bu pilotlarımızı yetiştiren annelerimizi kutluyoruz. Böyle pilotlarımız olduğu için gurur duyduk” şeklinde konuştu.

(Güncel 58)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.