Son dönemde altına imza attığı sponsorluk anlaşmaları ile adından söz ettiren Türk Hava Yolları, bu kez Japon Profesyonel Basketbol Ligi’nin isim sponsoru oldu.

Türk Hava Yolları Japon profesyonel basketbol ligi BJ LEAGUE (Basketball Japan League)’ in isim sponsoru oldu. 2014-2016 sezonu boyunca 2 yıl süre ile gerçekleştirilecek iş birliğinin ilk adımı dün Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilen imza töreni ile atıldı. İki taraftan da üst düzey yetkililerin konuşmalarına sahne olan törende ayrıca – ile – Japon basketbolculara uçak maketi takdim edildi.

Türk Hava Yolları, Japonya’daki iki önemli futbol takımı; Omiya Ardija ve Cerezo Osaka’ya sağladığı desteğin ardından sponsorluk ağına ülkedeki farklı bir spor dalına da dâhil ederek basketbol alanında önemli bir adım daha atmış oldu. Avrupa basketbolundan sonra Japon basketbolunu da destekleyerek Japon basketbolunun dünyaya açılmasına katkıda bulunmakla birlikte BJ Ligi’nin ilk “isim sponsoru” unvanını da sahip oldu.

Türk Hava Yolları sponsorluk kapsamında ülkede oynanacak tüm maçlarda görünürlük hakkına sahip olacak. Söz konusu isim sponsorluğu, Japon Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği diğer liglerin de (All-Star Game, Playoffs ve Finals ) isim sponsorluğunu içermekte.

İlk müsabakası 4 Ekim 2014’te gerçekleşecek ligde bulunan 22 takımın formalarında Turkish Airlines logosu yer alacak ve böylelikle toplamda 572 müsabakada marka görünürlüğü sağlanmış olacak.

Türk Hava Yolları, isim sponsorluğunu sürdürdüğü Euroleague ile  Japon Basketbolu arasında köprü işlevi görerek Japon basketbolunu daha da ileriye götürmeyi hedefliyor. İlerleyen dönemlerde iki ligin takımları arasında, dünya genelinde büyük ilgi yaratacak çeşitli projelerin hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu iş birliği ile Japon medyası ve sahalardaki Türk Hava Yolları görünürlüğü sayesinde Japonya pazarındaki Türk Hava Yolları marka bilinirliğinin önemli ölçüde gelişeceği öngörülüyor.

aflo_qdwp_140925_0597 aflo_qdwp_140925_0312 aflo_qdwp_140925_1564 kopyaJA

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.