Türkiye’nin savunma, havacılık ve güvenlik sistem ihtiyaçlarının yurtiçinden karşılanması hedefi doğrultusunda önemli bir adım daha atılarak;  Savunma Sanayii Müsteşarlığı, DHMİ ve ASELSAN arasında işbirliği protokolü imzalandı.

DHMİ Genel Müdürlüğünde düzenlenen törenle imza altına alınan protokol; Savunma Sanayii Müsteşarlığınca Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirilecek olan hava trafik kontrol radar sistemleri ve hava trafik yönetim yazılımlarının, Kuruluşumuz tarafından kullanılan ürünler ile uyumlu çalışabilmesini amaçlıyor.

Protokol çerçevesinde, ASELSAN tarafından geliştirilecek olan hava trafik kontrol radar sistemleri ve hava trafik yönetim yazılımlarına Genel Müdürlüğümüzce de aktif katılım sağlanacak. Savunma Sanayii Müsteşarlığı proje grubuna da sistemlerin teknik kriterlerinin belirlenmesinde destek verilecek. Böylece, sistem ve yazılımların yerli imkânlarla ASELSAN ana yükleniciliğinde Türkiye’de geliştirilmesi ve üretilmesi sağlanacak.

2

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım’ın ev sahipliği yaptığı imza töreninde;  Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şener, SSM Radar Sistemleri Grup Müdürü Mehmet Ayar ve DHMİ Genel Müdürlüğü Elektronik Dairesi Başkanı Orhan Gültekin hazır bulundu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.