TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay San. A.Ş. T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri ile 22 Ağustos – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında Polonya Tanıtım Turuna çıkıyor.

Polonya Silahlı Kuvvetleri’nin taaruz helikopteri ihalesinde yer alan T129 ATAK Helikopteri tanıtım turu süresince hem Polonya devlet makamları ve silahlı kuvvetleri hem de yerli savunma sanayii firmaları ile buluşacak ve Polonyalı havacılık tutkunları için uçuş gösterileri gerçekleştirecek.

T129 ATAK Helikopteri’nin Polonya semalarındaki ilk buluşması 22-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında Radom Havacılık Fuarı’nda gerçekleşecek. Ziyaretçiler helikopterin performansını ve üstün manevra kabiliyetini yakından izleme fırsatı bulacak. İki gün boyunca saat 15:20’de ziyaretçileri havada selamlayacak T129 ATAK Helikopteri’nin kabiliyetlerine ilişkin TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin standında bulunacak yetkililerden daha detaylı edinilebilecek.

Tanıtım turunun bir sonraki ayağı 28 Ağustos 2015 tarihinde Varşova – Babice Havaalanı’nda yapılacak etkinlikle devam edecek. Bu özel etkinlikte Polonyalı ve Türk devlet yetkilileri, yerli sanayii firmaları ve medya mensupları için T129 ATAK bir uçuş gösterisi daha gerçekleştirecek, TUSAŞ tarafından Polonya Taarruz Helikopteri Programı’na ilişkin bir basın toplantısı düzenlenecektir.

1-4 Eylül 2015 tarihleri arasında da Kielce’de, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) Milli Katılımı koordinasyonu çerçevesinde gerçekleştirilecek MSPO Fuarı’nda T129 ATAK statik alanda sergilenecek.

Taarruz ve Taktik Keşif görevleri için çok amaçlı olarak tasarlanmış olan yeni nesil T129 ATAK Helikopteri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına uygun şekilde; motor, aktarma organları ve kuyruk pallerinin değiştirilmesine ilave olarak, milli aviyonik, elektro-optik ve silah sistemleri ile teçhiz edilmiş durumda. Ağır silah yükü ile zorlayıcı “sıcak hava-yüksek irtifa” görevleri için optimize edilen ve ağırlık-güç oranında sınıfında en iyiyi sergileyen T129 ATAK Helikopteri, dünyanın en etkin taarruz helikopteri olma unvanını da elinde tutmaktadır.

T129 ATAK POLAND ROADSHOW

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.