TAI’de değişim zamanı

0

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) yıllardır kullandığı TAI kısaltması ve logosunda değişikliğe gitti.

28 Haziran 1973 tarihinde Türkiye’nin savunma sanayiinde dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kurulan Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) ile TUSAŞ tarafından 1984 yılında TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI) adı ile kurulduğundan bu yana TAI kısaltmasını kullanan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. logo ve kısaltmada değişikliğe gitti.

2005 yılında TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TAI) tüm hisselerinin Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından alınması sonrasında Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. adını ve İngilizce kısaltma ve logo olarak TAI’yi kullanan şirket kurumsal kimliğinde değişikliğe gitti.

KÜÇÜK KIRLANGICIN BÜYÜK YOLCULUĞU

Türk halk kültüründe önemli bir yere sahip olan kırlangıç kuşunun kullanıldığı tanıtımda milli değerlere ve şirketin gelişiminde karşılaşılan güçlüklere yapılan atıflar bulunuyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. artık İngilizce olarak Turkish Aerospace ve İngilizce kısaltma olarak ise TA’yı kullanacak. Şirketin yeni logosu ise T ve A harflerinin birleşimini simgeleyen biri mavi biri kırmızı iki kanattan oluşuyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.