Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Kpt. Plt. Tayfun Hacıoğlu’nu yalnız bırakmadı.

Yakalandığı hastalık sonucu tedavi gören Kpt. Plt. Tayfun Hacıoğlu’nun tedavisinde bir ileri aşamanın yüksek maliyeti sebebiyle, başlatılan yardım kampayasına TALPA’dan destek geldi. Aynı zamanda TALPA İdari ve Mali İşler Komitesi üyesi olan Kpt. Plt. Tayfun Hacıoğlu konusunda adım atan TALPA, resmi internet sayfası ve sosyal medya hesapları üzerinden üyelerine durumu bildirdi.

TALPA’dan yapılan açıklama;

Yönetim Kurulu Üyemiz Kpt. Plt Tayfun Hacıoğlu yakalandığı amansız hastalığın pençesinde yaşama tutunma mücadelesi veriyor. Yönetim Kurulumuzun yakın takibinde süreci izlerken gelen haberle hepimiz sarsıldık. Hastalığının iyileşme belirtileri le sevindiğimiz Hacıoğlu kaptanın durumu yapılan son kontrollerde maalesef olumsuz bir seyir izlemeye başladı.

Aşılama, karın zarı sıyırma ve Kök hücre nakli gibi oldukça yüksek maliyetli işlemler dışında başka bir çözümün kalmadığı anlaşıldı. Bugüne kadar Hacıoğlu kaptanın yanında olan TALPA Yönetimi olarak Yardım Toplama Kanunu uyarınca kampanya başlatmanın ilgili mevzuata göre zaman gerektireceği düşünülerek meslektaşımıza destek olmak isteyen herkesi doğrudan arkadaşımızın banka hesabına katkıda bulunmaya çağırıyoruz. Bu vesile ile, Derneğimizin girişimleri ile arkadaşımıza bugüne kadar yardımcı olan Atlas Jet Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat Ersoy’a da teşekkür ediyor, yaşam mücadelesi veren Kaptanımızın bu zor döneminde tüm camiamızı bir kez daha omuz vermeye çağırıyoruz… Konu PİLVAK ile de koordine edilmekte olup Yönetim Kurulumuzda da ivedilikle değerlendirilecektir.

Saygılarımızla, TALPA

TR 87 0006 4000 0016 2030 2433 12

İŞ BANKASI LARA ŞB.ANTALYA

HS.NO:6203 0243312”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.