Döviz kurunun aşırı değerlenmesi pilot olmak isteyenleri ve THY Havacılık Akademisi’nden mezun olan pilotları da olumsuz etkiliyor. Türk Hava Yolları, Akademi mezunu pilotlardan yetiştirme ücretini Euro üzerinden maaşlarından kesiyor. Euro artıkça pilotların borcu da maaş kesintileri de katlanıyor.

TALPA bu soruna çözüm bulmak için eğitim borçlarını döviz kuru ödeyen pilotların mali sıkıntılarının aşılması için tüm tarafların katılımına açık çalıştay düzenleyecek.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), eğitim borçlarını döviz kuru ile ödemekte olan  pilotların durumlarını değerlendirerek bir ödeme modeli oluşturulması amacıyla ekonomi uzmanı Emrah CEYLAN’ın ve konudan etkilenen üyelerin katılımı ile önceki gün bir toplantı düzenledi.

Derneğe gelen talepler doğrultusunda düzenlenen toplantıda mevcut durumdaki ödeme durumları ele alınırken, tüm tarafların menfaatlerini göz önünde bulundurarak, ödemelerde rahatlık sağlayacak bir modelin hayata geçirilebilmesi maksadıyla finans ve bankacılık sektörü uzmanları ile konunun taraflarının katılımıyla bir çalıştay yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.

www.bagimsizhavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.