Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı devam eden 3. havalimanı merkez şantiyesinde işçilerle birlikte iftar yapmış, ardından şantiyede çalışanlara 2 bin 500 lira bayram ikramiyesi verileceğini söylemişti. Dün de Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteği üzerine şantiye çalışanlarına 2 bin 500’er lira bayram ikramiyesi verildiğini açıklamıştı.

Sözcü Gazetesinden Bora Erdin’in haberine göre, şantiyede görev yapan ve Türkiye’nin kanayan yarası olan taşeron işçilerin bayram ikramiyesinden yararlanamadıkları ortaya çıktı.

17 taşeron firmanın görev yaptığı şantiyede 400’e yakın şoför çalışıyor. Taşeron çalışanlar ise şantiyeden bayramda ikramiye alamayacak.

3. havalimanı inşaatında sadece şoförler değil güvenlik görevlileri, mühendisler de taşeron olarak çalışıyor. Şantiyenin güvenlik görevlisine “Bayram ikramiyesi aldınız, hayırlı olsun” dedik. Görevli ise “Biz taşeronuz, bize ikramiye yok” dedi. Görevli, üç vardiya toplam 100 güvenlik görevlisinin çalıştığını tüm güvenliğin taşeron olarak hizmet verdiğini aktardı. Öte yandan şantiyede şoför olarak çalışan Vietnamlı şoför ise ikramiyesini aldı.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.