13-14 Eylül tarihlerinden Selçuk Efes Havalimanında düzenlenecek olan TATCA Havacılık Şenliği, İzmir Hilton Oteli’nde düzenlenen bir basın toplantısı ile kamuoyuna anlatıldı. Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk. TATCA İzmir Şube Başkanı Tansu Bayındır, TATCA Fest Komite Başkanı Tevfik Özgür Ünal ve Tatca Fest Koordinatörü Süleyman Tümer’in katılımları ile gerçekleşen basın toplantısında, etkinlik ile ilgili bilgiler veren konuşmacılar “ havacılığa gönül veren herkesi festivalimizde bizimle birlikte olmaya bekliyoruz” dedi.

SELÇUK’TA HAVACILIK FESTİVALİ BAŞLIYOR

Geçen yıl Selçuk-Efes Havaalanı’nda; TATCA (Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği) öncülüğünde ve Dev Ajans organizasyonu ile düzenlenen “TATCA Havacılık Festivali” bu yıl da uluslar arası bir boyut kazanarak İzmir Selçuk-Efes Havaalanı’nda 13-14 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor ve geleneksel hale geliyor.

Ana sponsoru TAV Havalimanları İşletmesi olan etkinliğin diğer sponsorları arasında; Atlas Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air, ICF, İSG, Drunken Duck, Corendon, Free Bird de yer almaktadır. Destekleyen kurumlar arasında; TC. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, SHGM(Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü), Türk Hava Kurumu, İstanbul Havacılık Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediyesi yer alıyor. İki gün boyunca sürecek olan festivalde; Hava Akrobasi Gösterileri, Sanal Havacılık Gösterileri, Paraşüt Gösterileri, Helikopter Gösterileri, Havacılık Temalı Yer Etkinlikleri, İlgili Üniversite ve Kulüp Etkinlikleri, Model Uçak Gösterileri, Çocuk Oyun Alanları, Konserler, Hediye Uçuşlar ve Yarışmalar düzenlenecektir.

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği Genel Başkanı Selim Ergun Lak; Türkiye’ye bu festivali kazandırmakla gurur duyuyoruz diyerek havacılık festivalinin her geçen gün daha da iyi bir noktaya taşındığını belirtti. TATCA İzmir Şube Başkanı Tansu Bayındır’da gençliğimize ve havacılığımıza katkı sağlamak amacıyla bu organizasyonu düzenlediklerini ifade etti .

Etkinliğin organizasyonunu gerçekleştiren Dev Ajans Bütünleşik Pazarlama İletişimi Başkanı Erhan Gölbey; TATCA önderliğinde gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonun gelişerek büyümesi bizleri çok mutlu ediyor. Havacılık sevdalıları tarafından benimsenen festivalin gelecek yıllarda da gelişerek devam edeceğini belirterek görüşlerini dile getirdi.

Bu yıl da bütün havacılık sevdalılarını misafir etmeyi amaçlayan festivalde yer alacak konuklar unutulmaz iki gün geçirecekler. Etkinliğe gelecek olan misafirler festival boyunca yapılacak çekilişlerle hediye uçuşlar ve ücretsiz hediyeler kazanırken gökyüzü akrobasi pilotlarının şöleniyle şenlenecek.

Toplam uçuş saati 4500 saatin üzerinde olan; hava akrobasisi denildiğinde akla ilk gelen isim olan Ali İsmet Öztürk, geleneksel hale gelen TATCA Havacılık Festivali’nde bizlerle birlikte olacaktır. 13 Eylül Cumartesi günü saat 17:00’de akrobasi uçağı olan ‘Mor Menekşe’si ile Acromach Air Show’u gerçekleştirecek olan Ali İsmet Öztürk misafirlerimize heyecan dolu unutulmaz dakikalar yaşatacak. Bir diğer Türk akrobasi pilotumuz olan Oğuzhan Yararcan’da Passion Show’u ile gökyüzünü renklendirecek.

Ayrıca festival kapsamında, uluslararası arenada tanınan İtalya’dan Maurizio Perissinotto Scarlet Rose Air Show ile Romanyalı “Hawks of Romania- Air Show” gösterisi ile misafirler eğlenceli anlar gerçekleştirecektir.

BU FESTİVAL ÇOK RENKLİ

Bu yıl da bütün havacılık sevdalılarını misafir etmeyi amaçlayan festivalde yer alacak konuklar unutulmaz iki gün geçirecekler. Gökyüzünde akrobasi şöleni sunulurken bir yanda da yer etkinlikleri düzenlenecektir. Misafirlerimiz çeşitli çekilişlerle uçuş hakkı kazanırken birçok sahne etkinliğine de katılabilecekler

süleyman-tümer-tansu-bayındır-tevfik-özgür-ünal-ali-ismet-öztürk basın-toplantısı

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.