TAV Havalimanları Holding, Filipinler’de beş bölgesel havalimanının işletim ve bakım-onarım hakkını içeren ihaleye ön yeterlilik başvurusu yaptığını açıkladı.

TAV Havalimanları Holding, Filipinler’de bulunan beş bölgesel havalimanının işletim ve bakım-onarım hakkını içeren ihaleye ön yeterlilik için başvuru yaptı. TAV Havalimanları Holding, tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, “Şirketimiz ile birlikte Aéroports de Paris’in (ADP) iştiraki Aéroports de Paris Management (ADPM) ve Metro Pacific Investments Corporation (MPIC) ortak girişim grubunun oluşturduğu konsorsiyum, Filipinler’de bulunan Bacolod-Silay, Iloilo, Davao, Laguindingan ve New Bohol-Panglao (Tagbilaran) bölgesel havalimanları’nın işletim ve bakım ve onarım hakkını içeren ve kamu özel sektör ortaklığı kapsamında düzenlenen ihaleye ön yeterlilik için başvuru yaptı” denildi.

Konsorsiyumda ADPM ile birlikte TAV’ın payı yüzde 40, MPIC grubunun ise yüzde 60 payı olacak. İhaleye konu olan beş havalimanı, 2014 yılı itibariyle yaklaşık 9 milyon yolcuya hizmet veriyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.