TAV Atölye’de ebru eğitimi alan çalışanların eserleri Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde bulunan TAV Galeri’de sergilenmeye başladı.

 

TAV Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bulunan kültür-sanat platformu TAV Galeri,  TAV Ebru Atölyesi’ne katılan çalışanların eserlerine ev sahipliği yapıyor. Etkinliğin ilk gününde Türkiye’nin önde gelen ustalarından olan TAV Atölye eğitmeni Eda Özbekkangay ve atölye katılımcıları yolcular için canlı olarak ebru yaptı. Düzenlenen etkinlikle sergiyi ziyaret eden yolcular da ebru yapımını deneme fırsatı yakaladılar. Ayrıca, yolculara atölye katılımcıları tarafından yapılan ebrulu kitap ayraçları  verildi.

 

TAV çalışanlarının Eda Özbekkangay eğitmenliğinde son bir yıl içinde hayata geçirdikleri 73 eserden oluşan sergi, Ramazan ayı boyunca TAV Galeri’de sergilenecek.

 

2011 yılında TAV Grubu çalışanlarının kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve çeşitli sanat dallarında yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla hayata geçirilen TAV Atölye çalışmalarına şu ana kadar müzik, tiyatro, dans, kısa film senaryo yazımı, fotoğraf, resim, mum ve ebru alanlarında yaklaşık 700 TAV Grubu çalışanı katıldı.

 

TAV Ebru Atölyesi Topluluğu:

 

Ebru YAZAR-TAV İstanbul, Göknur Binici-TAV İşletme Hizmetleri, Hande Kartal Orak-TGS, Ayşe Bircan-TGS, Seçil Çolak-TAV Bilişim, Volkan Yıldırım-TGS, Şebnem Gündoğdu-ATÜ, Haluk Koçak-Havaş, Çetin Apaydın-Kattenbeck, Tolga Turgut Özdemir-Havaş, Seçil Tekin-BTA, Kadri Eylül Düzağaç-TAV, Pınar Çiftçi-TGS

 

ebru_sergisi_2 ebru_sergisi_3 ebru_sergisi_1

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.