TAV Havalimanları, 10 üzerinden 9,41 olan kurumsal yönetim notunu 9,52 seviyesine çıkardı.

Şirket yedi senedir kesintisiz olarak notunu yükseltmeyi başardı.

Türkiye’nin lider kurumsal yönetim derecelendirme kuruluşu SAHA, TAV Havalimanları’nın kurumsal yönetim notunu 10 üzerinden 9,52 olarak açıkladı.

TAV Havalimanları Holding bu not ile 50’ye yakın şirketin yer aldığı Borsa İstanbul (BIST) Kurumsal Yönetim Endeksi’nde üst sıralardaki yerini korudu.

TAV Havalimanları Holding Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nursel İlgen, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu yedi yıl üst üste arttırmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Kurumsal Yönetim’in önemi bütün dünyada her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Müşterileri ve çalışanları başta olmak üzere tüm paydaşları için en yüksek değeri yaratmaya odaklanmış bir şirket olarak TAV bu kültürü kurumsal DNA’sında taşıyor. Her sene Türkiye’nin en yüksek nota sahip bir kaç şirketinden biri olmamız ve buna ek olarak notumuzu sürekli yükseltmemiz bunun en açık göstergesidir” dedi.

TAV Havalimanları için, Sermaye Piyasası Kurulu SPK’nın konuya ilişkin ilke kararı çerçevesinde pay sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu alt başlıkları altında yapılan değerlendirme sonuçları şöyle gerçekleşti:

Alt Kategoriler Ağırlık Alınan Not Tahsis Edilen Not
Pay Sahipleri 0,25 94,94 9,49
Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık 0,25 96,58 9,65
Menfaat Sahipleri 0,15 98,78 9,87
Yönetim Kurulu 0,35 92,83 9,28
Toplam 1,00 95,19 9,52
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.