TAV Havalimanları  Holding A.Ş 2035 yılı sonuna dek  Milas Bodrum’da…

TAV Havalimanları Holding  A.Ş.nin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) sayfasında  yaptığı açıklama şöyle:

Şirketimizin, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından açılan Milas Bodrum Havalimanı Mevcut Dış Hatlar Terminali, CIP/Genel Havacılık Terminali ile İç Hatlar Terminali ve Mütemmimlerinin İşletme Hakkının Devrine İlişkin ihaleyi kazandığı 21 Mart 2014 tarihli özel durum açıklamamızda, ilgili ihaleye ilişkin Rekabet Kurumu onayı da 10 Nisan 2014 tarihli özel durum açıklamamızda duyurulmuştu.Milas Bodrum Havalimanı Mevcut Dış Hatlar Terminali, CIP/Genel Havacılık Terminali ile İç Hatlar Terminali ve Mütemmimlerinin işletilmesi faaliyetlerini yürütmek üzere “TAV Milas Bodrum Terminal İşletmeciliği A.Ş.” ünvanı altında yeni bir şirket kurulmuş ve tescil edilmiştir. TAV Havalimanları Holding A.Ş., 96.500.000TL tutarındaki sermayeli  şirkete %100 oranında iştirak etmiştir.

Milas Bodrum Havalimanı Mevcut Dış Hatlar Terminali, CIP/Genel Havacılık Terminali ile İç Hatlar Terminali ve Mütemmimlerinin İşletme Hakkının Devrine İlişkin İmtiyaz Sözleşmesi yeni kurulan TAV Milas Bodrum Terminal İşletmeciliği A.Ş. ve DHMİ arasında 11 Temmuz 2014 tarihinde imzalanmıştır.

İmtiyaz Sözleşmesinin imzalanmasını müteakiben Milas Bodrum Havalimanı İç Hatlar Terminali ve Mütemmimlerinin işletmesi devralınacaktır. 2035 yıl sonuna kadar sürecek olan “Milas Bodrum Havalimanı Mevcut Dış Hatlar Terminali, CIP/Genel Havacılık Terminali ile İç Hatlar Terminali ve Mütemmimlerinin İşletme Hakkı için, DHMİ’ye toplam KDV hariç 717 milyon Avro imtiyaz bedeli olarak ödenecektir.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.