Türk Hava Kurumu (THK) Acıpayam Şubesi’nin organize ettiği Radyo Kontrollü Model Uçak Uçuş Gösterileri, Gedikli Mahallesi’ndeki çayırlık alanda yapıldı. Gösteriye, Acıpayam halkı yoğun ilgi gösterdi.

THK’nın Acıpayam Gedikli Mahallesi’nde gerçekleştirilen Radyo Kontrüllü Model Uçak Uçuş Gösterisi’ne, THK Acıpayam Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Hüsünbeyi, Eski Başkan Veysel Kaya, Genç Kanatlar ve radyo kontrollü uçuşa ilgili halk katıldı.

PİST İSTİYORLAR

Radyo kontrollü Model Uçak Uçuş gösterisine katılan ÖzerKırcalı ve Gökhan Uygur, Eski Başkan Veysel Kaya’nın daveti üzerine geldiklerini, kısa süreli bir uçuş gösterisi yaptıklarını ve gösterilen ilgiden dolayı memnun kaldıklarını belirterek, uygun bir pist oluşursa, bu gösterilerin daha sıklıkla yapılacağını söylediler.

THK Acıpayam Şube Başkanı Mehmet Ali Hüsünbeyi, model uçak uçuş gösterisi ile ilgili bilgi verdi. Hüsünbeyi, Acıpayam’ın Gedikli Çayırı mevkisinin radyo kontrollü model uçak uçuşu için, çok elverişli bir zemin olduğunu belirtti. Bu gösterilerin daha geniş katılımlı yapılabilmesi için radyo kontrollü model uçak pistti yapılması gerektiğini vurguladı. Hüsünbeyi, THK olarak bu konuda gerekli çalışmaları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

denizli-acipayam-model-ucak-ucuslari-ic

(DenizliHaber.com)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.