Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı seçilen Vacit Öktem Sakarya’daki görevinden ayrılmadan önce son basın açıklaması gerçekleştirdi. Öktem, THK olarak yapılan işlerin daha iyi olacağını daha özenle hareket edileceğini belirtti.

Sakarya’dan ayrılmadan önce gece uçuş özelliği olan helikopterlerin de yakın zamanda hizmete geçeceğini söyleyen Vacit Öktem açıklamasında: “Kurumumuzun 90 yıllık tarihinde ilk defa bir şube başkanı THK’na başkan olmuştur. Adapazarı şube başkanı olarak beni bu göreve layık gören tüm şube başkanlarına teşekkür ederim. Onlar bana inandılar ve hep arkamda durarak, bir yerde ellerini taşın altına koydular. Bu nedenle hiçbir şekilde başarısız olma lüksüm yoktur.” dedi.

Öktem: ‘’Kurumun eski genel başkanı şuanda tutuklu olduğu ve hakkında yargı süreci devam ettiği için bu konuda bir şey söylemek istemiyorum. THK’nun bundan böyle yeni ve temiz bir yönetimi teslim almış olduğundan, bu dönemde hiç birşey karanlık olmayacak, her şey şeffaf olacaktır.’’dedi. Öktem açıklamasına şu şekilde devam etti: ‘’Cesur, ilkeli ve dürüst olacağız. Bu çınar ağacını çıkarcı zihniyetlere bir daha emanet etmeyecek, halkımızın güvenini yeniden kazanacak itibarımızı ayağa kaldıracak, ve THK’nu yarınlara taşıyacağız. Zarar eden gereksiz ve menfaat sağlama amacı ile kurulan şirketlerin olmadığı sportif havacılığa önem veren, üniversitesi ile havacılıkta işleri olan işletmeleri ile büyüyerek gelişen çağdaş demokrat ve sivil bir THK olacağız. Yüksek verimlilişği hedefleyip kaliteli personel ile iş yapan boş hayaller peşinde koşmayan, geleceği ipotek altında olmayan borçsuz varlıklarının değerini sürekli arttıran, güçlü ve ekonomik olarak bağımsız bir THK yaratıp, halkımızın desteğini geri alacağız.’’ dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın hava ambulansı hizmetini THK’nın verdiğini belirten Öktem, 4 adet uçuş özelliği olan helikopterlerin yakın zamanda hizmete gireceğini belirtti. Öktem son olarak Adapazarı Şube Başkanı olarak yeni görevine layık görüldüğü için tüm şube başkanlarına teşekkür etti.

Resim_018_6 Resim_019_7

(Sakarya Olay)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.