İflasını açıklayan Cyprus Airways’e (Kıbrıs Havayolları) ait uçakların Galler’de özel bir hava alanında olduğu ortaya çıktı.

Avrupa Birliği’nin “şirketler 10 yıl içerisinde en fazla bir kez devlet yardımı alabilir” kuralına aykırı olarak 2007 ve 2012 yıllarında Cyprus Airways’e iki kez devlet yardımı verildiğinin ortaya çıkması krize yol açmıştı. 51 milyon İngiliz sterlini tutarındaki devlet yardımını geri ödemesine karar verilen Cyprus Airways bu ödemeyi yapamayınca iflasını açıklamak zorunda kalmıştı.

Son uçuşunu Ocak ayı başında yapan şirket, kendisine ait olan üç uçağa el konulmasını engellemek için bu uçakları saklamayı tercih etti.

İflasını açıklayan Cyprus Airways’in el konulmasını engellemek amacıyla “bilinmeyen bir yere” sakladığı Airbus A320 tipi üç uçak, İngiltere’nin Galler bölgesinde ortaya çıktı.

İngiliz basınında çıkan haberlere göre Cardiff kenti yakınlarında daha önce Savunma Bakanlığı’na ait olan ancak şuan özel bir şirkete kiralanan St Athan havaalanında olduğu tespit edilen uçaklarla ilgili prosedürün ne olacağı henüz belli değil.

Teslim Etmemek İçin Uçakları Sakladılar_ST Athan

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.