Türk Hava Kurumu Üniversitesi İbrahim Özşenol Meslek Yüksek Okulu’nun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Ereğlili İş Adamı Mustafa Özşenol’un çabaları ve Ereğli Belediyesi’nin de katkıları ile yapılacak olan Türk Hava Kurumu İbrahim Özşenol Meslek Yüksek Okulu’nun temel atma törenine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, Ereğlili İş Adamı Mustafa Özşenol, Karaman Valisi Murat Koca, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kocabey, Halkapınar Belediye Başkanı Fahri Vardar, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Osman Yıldırım, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ereğlili İş Adamı Mustafa Özşenol yaptığı konuşmada; “insan hayalleri ve hedefleri ile yaşar, bende bugün önemli bir hayalimi gerçekleştirmenin heyecanı içerisindeyim” dedi. Hayatta hepimizin kahramanları vardır diyen Özşenol, “benim birkaç kahramanım var bunlardan en önemlisi babamdır” dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise; “Ereğli’miz de çok güzel bir gün yaşıyoruz. Güzel bir hizmetin, güzel bir gayretin sonucu buradayız. Okulumuz tüm gayretlerimizle önümüzde ki eğitim öğretim yılında açılacaktır. Bu sayede göklerde Ereğli’de eğitim almış elemanlarımız görev yapacaklar. Bu bizim için gurur vericidir. Ereğli Orta Anadolu’da bir ilçeden çok, bir şehir havasında olan önemli merkezlerden birisidir. Bölgede adını duran bir şehirdir. Bugün açılışını yapacağımız meslek yüksek okulumuzun Ereğli’nin adını daha öne çıkaracaktır. Mustafa Özşenol ve ailesine teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban konuşmasında; “temelini atacağımız meslek yüksek okulunun şehrimize, ülkemize, gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Ülkemizi daha ileri taşımak hepimizin ortak sorumluluğudur diyen Ban, bu sorumlulukla Büyük Atatürk’ün gösterdiği, akla ve bilime dayalı, çağdaş uygarlık yolunda, aydınlık yarınlar için çalışmalı ve daha çok çalışmalıyız” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu konuşmasında; “Bugün gerçekten güzel bir gün, mutlu bir gündür. Hayırlı bir işe vesile oluyoruz, hayırlı işe vesile olanlardan Allah razı olsun. Bazı işler sonuçlanıyor ama bu işlerin sonuçlanmasının arkasında çok ciddi çabalar çok ciddi emekler oluyor. Şu an da yapılacak yerin tahsisi bile bir iki sene aldı” dedi. Zorlu şöyle devam etti; “Mustafa kardeşim ilkokul yapımı meselesini gündeme getirince gel bu işi, İbrahim amcanın adını yerelden genele taşıyalım ulusal hale getirelim. Sen hayırseverlik için ayırdığın parayı biraz daha fazlalaştır, bunu yapalım dedim, O’da sağ olsun kırmadı kabul etti. Ve arkasından bu noktaya geldik” dedi.

Zorlu, Türk Hava Kurumu Mütevelli Heyeti başkanına hitaben “biz burada ine bina imkanını sağlarsak, fakülteyi de temin edecek miyiz?” diye sordu. Türk Hava Kurumu Mütevelli Heyeti başkanı da cevaben; “Ereğli’ye havaalanı yaparsanız fakülteyi de açarız” karşılığını verdi.

Zorlu temennimiz Ereğli’ye bir üniversite kurmak, “İnşaallah bu da gerçekleşecektir” dedi. Zorlu konuşmasını İbrahim Özşenol ruhuna Fatiha okuyarak sonlandırdı.

Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kocabey ise;  Ereğli’ye yeni bir hava, yeni bir hareketlilik ve farklı bir sosyal zenginlik katacak olan bu güzide eğitim kurumumuzu Ereğli’ye kazandıran, fedakârlıklarıyla diğer vatandaşlarımıza örneklik teşkil eden Mustafa Özşenol beyefendiye teşekkür ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem; “ değerli katılımcıların katkılarıyla çok değerli çok ender, çok önemli okullardan birinin açılışına geldik. Havacılık ve Uçak bölümünü de buraya Ereğli’ye kazandıracağız. Bu hayırlı yatırımın kısa zamanda bitmesi temennisinde bulunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dua edildi, kurban kesildi ve temel atma töreni gerçekleştirildi.

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven meslek yüksek okulunun açılmasına öncülük eden katılımcılara plaket takdim etti. Misafirlere verilen yemekten sonra program son buldu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.