Yurdumuz genelinde her yıl 1 Temmuz günü kutlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Sinop’ta da çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya devam edecek.

Kara sularımız da yalnız Türk gemilerinin yolcu ve yük taşıyabileceğinin karara bağlandığı 1 Temmuz gününün öneminin vurgulanabilmesi için yapılan etkinliklere Sinop Valisi Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA’yı davet eden Liman Başkanı Kazım ALPAY kendilerine programla ilgili kısa bir bilgi de verdi.

Sinop Şehir Parkı önünde 1 Temmuz sabah 10:00’da başlayacak olan etkinlikler, akşam saatlerine kadar devam edecek. Sabah saatlerinde Liman Başkanlığı tarafından hazırlanan Çelenk’in Atatürk Anıtına sunulmasının ardından Deniz Şehitlerimizin anısına gemi ile denize çelenk bırakılması ile sembolik bir hatırlatma ve anma gerçekleştirilmiş olacak. Aynı günün akşamı 18:00’dan sonra Yelken, Serbest Yüzme, Denizde Halat Çekme, Yağlı Direğe tırmanma yarışlarının kazananlarının açıklanmasının ardından sona erecek program gün içerisinde Türk Hava Kurumu Motorlu Yamaç Paraşütü ekibinin gösterisi ile renklenecek.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.