Türk Hava Kurumu’nda usulsüzlük iddialarıyla yürütülen soruşturma kapsamında, kurum Başkanı Osman Yıldırım’ın da arasında bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 7 şüphelinin sorgusunun ardından hakim, 5 kişiyi tutuklarken, 2 kişiyi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Suçlamaların “rüşvet” ve “suç gelirlerini aklama” olduğu ve adli kontrolle bırakılan şüphelilere her hafta karakola imza verme şartı getirildiği belirtildi.

(Hürriyet)

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. Tutuklama öncesi Ankara Mali şube ekiplerince gözaltına alınma gerekçesi olarak THK basın danışmanı tarafından basına yapılan açıklama tamamen yanıltıcı idi ama bazı gazeteci arkadaşlar iyice anlayıp dinlemeden haberlerini THK’nın basın danışmanının ağzından çıkan cümlelere yöneltti.Ben yapılan operasyona “KIVILCIM” operasyonu diyorum Rüşvet suçundan tutuklanan THK Genel başkanı Osman Yıldırım ve oğlu Emre Yıldırım ile birlikteki 3 kişinin dışında son altı yıldır THK’daki diğer olumsuz gelişmeler de incelendiğinde THK’da ki büyük yolsuzluklar ve icraatlarda ortaya çıkacaktır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.