Büyük umutlarla ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın alkışlarla “evet” dediği Türk Hava Kurumu Üniversitesi Bolu’ya gelmiyor.

Başkan Yılmaz’ın Bolu’ya uzun zamandır düşündüğü hava alanı projesi sonrası girişimlerde bulunmuş, Bolu’ya THK Yüksek Okulu açılması için yer temini yaparak tabelasını asmıştı. Bolu’nun bu yıl açılacak diye beklediği THK Yüksek Okulunun açılmayacağı için belediye tarafından kendilerine tahsis edilen binanın tabelaları indirilerek öğrenciler için kalacak yer olması planlanmıştı.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Yılmaz;” Türk Hava Kurumu ve Üniversitesi, Türk Hava Kurumunun kendi problemlerinden dolayı üniversitesi şu an kapanıyor. Devlete geçecek devlet okulunun buralarda okul açması mümkün değil, dolayısıyla o projemiz bitti. Ama o proje bitti biz bitmedik. İşte biz Sayın Valimizle beraber yaptığımız görüşmeler neticesinde şu an valiyle beraber işe el koyduk. Devam ediyoruz şu kadarını söyleye bilirim Ulaştırma Bakanı her türlü desteği en uygun şekilde vereceğinin sözünü önceki gün verdi” dedi.  

(Bolu Olay)

THK Zora Girdi Havaalanı Yatırımı İptal!

THK Zora Girdi Havaalanı Yatırımı İptal!

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.