Türk Hava Kurumu’nda şok bir gelişme yaşandı. Kurumun resmi Twitter adresinden Yeni Başkan Vacit Ökmen bir yazı yayınladı. THK Havacılık Vakfı hakkında Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı’na hitaben hazırlanan yazıda, Osman Yıldırım’ın tutuklanmasının ardından vakıfta ve üniversitede çeşitli sorunlar yaşandığına dikkat çekildi.

İşte o yazı:

‘Yapılan olağanüstü genel kurulda tutuklu olan Osman Yıldırım’ın THK ile herhangi bir bağı olmamasına rağmen vakıf ve vakıf şirketleri daha önce alınan kararlar ile süresi 2018’de bitmek üzere 6 yıllık süre için Osman Yıldırım ve yakın kişiler yönetime sokulmuş; cezaevinden yazılan talimatlarla THK Havacılık Vakfı ve Vakıf Şirketlerinin idaresine devam edilmiştir.

Tüm uyarılara rağmen vakıf senedi bugüne kadar THK ‘nın söz sahibi olacağı düzenlemeler yapılmamıştır.

19 Mart 2015’te THK Mütevelli Heyeti’nin görev süresi bitecek olmasına rağmen THK Genel Başkanlığına liste konusunda hiç danışılmamış ve bilgi verilmemiştir” dendi.

Vakfı denetleyemedikleri ve ciddi maddi kaybın oluştuğunu belirten Genel Başkan Vacit Öktem, kayyum atanmasının imajlarına olumsuz bir etki bırakacağını düşünmelerine rağmen vakfa kayyum atanması talebinde bulundu. (Kokpit.aero)

A1

a2

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.