11 Ekim’de gerçekleştirilen genel kurulda seçilen Kürşat Atılgan ve yönetimi, eski yönetim ile beraber Anıtkabir’e çıktılar.

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Kürşat Atılgan tören öncesinde yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi Türk Hava Kurumu yeni yönetimi 11 Ekim de belirlendi. THK’nın eski ve yeni yönetimi, vakıf ve üniversite kollarındaki unsurların yönetimleri, hep birlikte, kurumumuzun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkmak için toplanmış bulunuyoruz.

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Eski yönetim, yeni yönetim, yeni başkanlarımız, yeni üyelerimiz hep birlikte buradalar. Birlik beraberlik içinde Türk Hava Kurumu’nun tekrar kalkış yaptığını bütün kamuoyuna duyurmak istiyorum. Bu kurumun sahibi Millettir. 90 yıldır bu Kurum, Milletimize büyük hizmetler vermiştir. Onların yardımlarıyla ayakta kalmıştır. Bundan sonrada milletimiz için çalışmaya devam edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Havacılığı milletimize mal eden kurumumuz 1925 – 1940 yılları arasında 350 tane savaş uçağı alarak Hava Kuvvetlerine teslim etmiştir. Bundan sonrada çok daha güzel hizmetler yapacak, değişik alanlarda milletimize hizmet edecek, faaliyetlerini yürütecektir. Elbette ki bu işler Milletimizin sahiplenmesi ve desteği ile olacaktır.

KURUMUMUZ ESKİ VE YENİ YÖNETİCİLERİYLE BİR BÜTÜNDÜR

Kurumumuz eski ve yeni yöneticileriyle bir bütündür. Kurumumuz tek yürektir, tek bilektir. Önemli olan seçimi kazanmak ya da kaybetmek değildir. Bizim seçimimizin kaybedeni yoktur. Bu bir hizmet yarışıdır. Milletin emanet ettiği bu Kuruma hizmet etme azmidir ve biz bu amaçla Kurumumuzun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurundayız”.

Açıklamanın ardından THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, yeni ve eski yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyetle birlikte, Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Atılgan, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Türk Hava Kurumunun temelini attığın tarihin üstünden 90 yıl geçti. O gün bugündür başımız dik, irademiz sarsılmaz bir şekilde yaşadık. Emanetinin şimdiki sahipleri bizler, ilk günkü şevk ve heyecanla ‘istikbal göklerdedir’ misyonunu sürdürüyoruz. Bugün el ele vermiş, ayrı gayrısı olmayan bir topluluk olarak huzurundayız. Daha çok ve daha büyük işler yapmanın arifesinde her zamankinden daha zinde, daha coşkulu ve daha güçlüyüz. İstiklalinden ödün vermeyen bir milletin, istikbali göklerde arayan çocukları olarak, gösterdiğin hedefi gelecek nesillere aktarmayı vazife biliyoruz. Aziz hatıran önünde saygıyla eğiliyor, sağlam temeller üzerine bina ettiğin Türk Hava Kurumu için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz.” dedi.

THK_Anıtkabir THK_Anıtkabir2 THK_Anıtkabir3 THK_Anıtkabir4 THK_Anıtkabir5 THK_Anıtkabir6

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.