Türk Hava Yolları, Avustralya planlarını açıkladı önümüzdeki yıl önce Sydney, sonrasında Melbourne seferleri başlayacak.

Varşova’da düzenlenen Star Alliance toplantısında Australian Business Traveller’a açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Türk Hava Yolları’nın önümüzdeki yıl Avustralya uçuşlarına önce Sydney ile başlayacağını sonrasında buna ek olarak Melbourne seferlerinin başlayacağını açıkladı.

Önümüzdeki yıl Haziran ayında başlaması planlanan seferlerde ara durak noktası olarak Singapur, Bangkok, Jakarta ve Maldivler arasında bir seçim yapılacak. Bu şekilde başlayacak uçuşların 17 saat sürmesi planlanıyor.

Kotil açıklamasında Türk ve Avustralya sivil havacılık otoritelerinin yapacağı görüşmeler ile netleşmesi planlanan uçuş planına göre haftada 3 sefer Sydney, 2 sefer de Melbourne seferinin yapılabilir olduğunu açıkladı.

Avrupa’nın en iyi havayolu ödülünü elinde bulunduran Türk Hava Yolları, Boeing 777-300ER tipi uçaklarla gerçekleştireceği Avustralya seferleri ile şuan Dubai üzerinden Avrupa’ya bağlanan kıtaya daha kısa bir uçuş imkanı da sunmuş olacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.