Beyaz Saray ile THY, Seyahat Blog Yazarlarını Washington’da Ağırlayacak

Avrupa’nın En İyi Hava Yolu, Kültürlerarası Değişim Programlarının Önemine Dikkat Çekmek için Newseum Müzesinde Düzenlenecek Zirveye Evsahipliği Yapacak

Dünyanın en hızlı büyüyen havayollarından biri olan Türk Hava Yolları (THY), Beyaz Saray tarafından ilk defa bu yıl 9 Aralık’ta (bugün)  gerçekleştirilecek “Seyahat Blog Yazarları Zirvesi: Yurtdışı Eğitim Programları ve Küresel Vatandaşlık” temalı etkinliğin ana sponsorlarından biri olmanın gururunu yaşıyor.

120814-bthy

Beyaz Saray’a özel olarak davet edilen ABD’nin en etkili 100 seyahat blog yazarının ve dijital medya kuruluşu temsilcilerinin katılacağı zirve kapsamında, Amerikan hükümetinin uygulayacağı kültürlerarası değişim, yurtdışı eğitim ve gönüllü hizmetlere yönelik programların faydalarının ele alınacağı bir dizi panel gerçekleştirilecek. Sözkonusu zirve çerçevesinde düzenlenecek faaliyetler, ABD’nin başkentinin en önemli müzelerinden biri olan Newseum’da Türk Hava Yolları sponsorluğu kapsamında gerçekleşecek özel bir programla sona erecek. Ulusal Güvenlik Konseyi Küresel Katılımdan Sorumlu Kıdemli Direktörü Shannon Green ve Capitol File dergisinin Genel Yayın Müdürü Elizabeth Thorpe’un birer konuşma yapacağı etkinlikte, zirveye katılan seyahat blog yazarları, başlıca medya kuruluşlarının yöneticileri, üniversite öğrencileri ve üst düzey Beyaz Saray yetkilileri ağırlanacak.

THY Washington Genel Müdürü Handan Çörekçi, “Yurtdışı eğitim programları öğrencilere zengin kültürel değerler ve muazzam bir vizyon kazanma olanağı sunuyor. Beyaz Saray tarafından davet edilen ve sosyal medyada binlerce takipçisi olan blog yazarları bu tür programların öneminin öğrencilere aktarılmasında kilit rol oynayacak. Türk Hava Yolları olarak Beyaz Saray’la bu önemli girişim için işbirliği yapmaktan onur duymaktayız. Bu girişim vasıtasıyla, Türkiye’de ve dünyada kültürlerarası değişim ve yurtdışı eğitim programlarının önemi hakkında farkındalık yaratmaktan memnuniyet duymaktayız.” şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılacak olan seyahat blog yazarları, #DiscoverWithTurkish (Türk Hava Yolları ile Keşfet) hashtagini kullanarak değişik dünya kültürlerini tanımanın önemini takipçilerine aktaracaklar ve etkinlikten önemli anları sosyal medyada paylaşacaklar. Uçuşlarda sunduğu kaliteli ikram servisiyle bir dünya markası haline gelen THY, ayrıca Uçan Şefler ve uçuş personeli aracılığıyla etkinlikte Türk kahvesi, çayı ve baklavasını da misafirlerin beğenisine sunacak.

“Türk Hava Yolları Konforuyla Dünyayı Keşfet” temalı etkinlik boyunca havayolunun ödüllü ikram servisi, İstanbul’daki yeni CIP Salonu, genç filosu ve sürekli büyüyen uçuş rotası misafirlere tanıtılırken, bu önemli etkinliğin ayrıca iki ülkeyi birbirine yakınlaştıran Washington hattının dördüncü yıldönümüne denk gelmesi nedeniyle özel bir kutlama gerçekleştirilmesi de planlanıyor.

(TurkishNY)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.