Türk Hava Yolları, tüm golf severlere, yaklaşık 80 güçlü rakibin final serisinin 3. ayağında verecekleri müthiş mücadeleye tanıklık etme imkânı sunuyor.

Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda gerçekleşecek “Turkish Airlines Open 2014”, dünyanın en iyi golfçüleri ile golf severleri Antalya’da buluşturuyor. European Tour tarafından düzenlenen ve dünyaca ünlü yaklaşık 80 profesyonel golf oyuncusunun katılacağı turnuva, 13-16 Kasım tarihleri arasında Antalya, Maxx Royal Montgomerie’de düzenleniyor.

Türk Hava Yolları markası ile birlikte anılan turnuva, milli havayolunun golf sporuna sağladığı desteğin vurgulanması, Türkiye’nin ve özellikle de Antalya’nın küresel ölçekte önemli bir golf merkezi olarak ön plana çıkması adına önem arz ediyor.

Race to Dubai turnuvasını oluşturan 4 önemli final serisinden biri olan Turkish Airlines Open, bu turnuvadan hemen önce gerçekleştirilecek olmasıyla da turnuva takviminde farklı bir öneme sahip.

Söz konusu final serileri kapsamında, BMW Masters’da 7.000.000$, WGC-HSBC Şampiyonası’nda 8,500.000$, Turkish Airlines Open’da 7.000.000$ ve DP Dünya Turu Şampiyonası’nda 8.000.000$ olmak üzere toplamda 30,500.000$ tutarında ödül takdim ediliyor.

Geçtiğimiz yıl, golfün yaşayan efsanesi olarak addedilen Tiger Woods’un da mücadele ettiği turnuvada Fransız golfçü Victor Dubuisson birinciliğini ilân etmişti. Halen US Open şampiyonluğunu koruyan Martin Kaymer, eski dünya şampiyonu Lee Westwood ve 2013 FedEx Kupası ve Race to Dubai şampiyonu Henrik Stenson, bu yılki European Tour Race to Dubai etkinliğinin sondan bir önceki organizasyonunda yer alacak isimlerden sadece birkaçı.

Bu yıl unvanını korumak üzere yarışacak olan Victor Dubuisson, keşfedilmemiş bir oyuncu iken kendisini dünya çapında bir yıldız kılan şampiyonluk tacını bırakmamak için kararlı. Tiger Woods ve Justin Rose gibi önemli isimleri yenerek şampiyonluğa ulaşan Fransız golfçü, “Türkiye’ye dönmeyi dört gözle bekliyorum, geçen yılki turnuva benim için gerçek olan bir hayaldi. Türkiye’de kazanmanın kariyerime sağladığı katkıyı asla unutmayacağım.” dedi.

Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, “Türk Hava Yolları ailesi olarak geçtiğimiz yıl Türkiye’nin bugüne kadar gördüğü en büyük golf festivalini düzenlemiş olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu yıl da yine oldukça heyecanlı bir hafta geçireceğimizden hiç şüphemiz yok. Dünya genelindeki tanıtımımıza önemli ölçüde katkı sağlayan organizasyonu bu sene daha da unutulmaz kılmaya kararlıyız. Dünyanın en iyi golfçülerinin yer aldığı turnuva, golf severlere unutulmaz bir festival yaşatacağının taahhüdünü şimdiden veriyor.” dedi.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ali Ağaoğlu ise, “Dünyanın en iyi golfçülerini yeniden Türkiye’de ağırlamaktan ötürü çok mutluyuz. Geçen yılki turnuva, Türkiye’nin dünya golf sahnesinde önemli bir oyuncu olduğunu gözler önüne serdi. Bir kez daha tüm beklentilerin ötesine geçmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Turnuva hakkında daha detaylı bilgi, ayrıca seyahat ve bilet detaylarına http://turkishairlinesopen.com web adresinden ulaşılabilir.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.