Türk Hava Yolları, Ukrayna’nın Herson şehrinde  yeni  ofisini açtı.
Açılışa Odesa Başkonsolosu Nur Sağman, THY Doğu Avrupa ve Balkanlar Satış Başkan Yardımcısı Mert Dorman, Herson Vali Yardımcısı Valentyna Sıchevaya, THY Herson Müdürü Dinçer Sayıcı, Herson Belediye Başkanı Volodymyr Mykolaenko ile  Türk işadamları katıldı.
Ukrayna’daki beşinci noktası olan Herson hattını 15 Ekim 2014’de hizmete açan THY, haftalık 4 sefer olarak başlanan seferleri,  29 Ekim’den itibaren 7’ye çıkarmıştı.
nur
Açılışta konuşan Satış Başkan Yardımcısı Mert Dorman, ” Türk Hava Yolları; uçuş ağında önemli bir yere sahip Ukrayna pazarındaki 22. kuruluş yılında, Ukrayna’ da bulunan en eski ve köklü şirketlerden biri olarak gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Bu çerçevede İstanbul-Herson hattının açılmış olması iki ülke arasındaki işbirliği açısından önem arz etmektedir” dedi.
her1
Daha sonra söz alan Herson Müdürü Dinçer Sayıcı da, “Halihazırda Ukrayna’da 5 şehre uçuş gerçekleştirmekteyiz. Uçtuğumuz destinasyonlar ve kargo kapasitesi bakımından Ukrayna’nın en büyük yabancı havayolu şirketi konumundayız.  Herson halkının Türk Hava Yolları’na göstermiş olduğu teveccühün bir sonucu olarak Herson uçuşlarımızın doluluk oranlarının bizleri memnun ettiğini ifade etmek isterim. Bu çerçevede; Türk Hava Yolları’nı tercih eden değerli yolcularımıza daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilmek için Herson şehir ofisimizi açmış bulunmaktayız” diye konuştu.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.