Türk Hava Yolları (THY), günlük operasyonunun bir prodüksiyon ekibi tarafından görüntülenmesine ilk kez izin verecek.

 

National Geographic Channel Turkey ve Türk Hava Yolları bugün, hava yolunun günlük çalışmasının ilk kez kameralara açılacağını bir prodüksiyona başlayacaklarını duyurdu. Bu işbirliği Türk Hava Yolları’nın transfer merkezinin arkasında yatan yoğun operasyonu izleyicilerle buluşturmak için NGC ve Türk Hava Yolları gibi iki şirketi bir araya getirdi.

 

Çalışmalarına yakın zamanda başlanacak olan yapım dünyada en fazla ülkeye uçuş sağlayan ve Skytrax Passenger Choice Ödülleri tarafından son üç yıldır Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi ilan edilen Türk Hava Yolları’nın günlük operasyonunun perde arkasını mercek altına alacak. Program önümüzdeki sonbahar aylarında National Geographic Channel ve Nat Geo People’da izleyici ile buluşacak. Ekim 2014’te tüm dünyadan gerçek insan hikayeleri üzerine odaklanan Nat Geo People’da kanalında, Kasım 2014’te ise National Geographic Channel’da ekrana gelecek.

 

Program, her gün yüzlerce uçağı güvenli bir şekilde havalandırmak ve dünyanın her yerine milyonlarca yolcu taşımak için ortaya konulan çalışmayı gözler önüne seriyor.

 

İzleyiciler, gerek havada gerekse pistte birçok yolcuya hizmet vermenin getirdiği oldukça karmaşık bir trafiğe tanıklık edecek. NGC, check-in kontuarından varışlara, kabin görevlilerinden gecikmelerin garanti olduğu bir dünyada vardiyalarla ilgilenen ekibe, pist görevlilerinden kayıp bagaj ‘dedektiflerine’ kadar THY’nin operasyonuna 360 derecelik bir bakış sunuyor.

 

Program, sistemin sorunsuz işlemesini sağlayan Türk Hava Yolları çalışanlarının karşılaştıkları zorluklarla takım hâlinde ve nasıl başa çıktıklarının perde arkasını gözler önüne serecek.

 

Program, Istanbul Atatürk Havalimanı’nda geçen bir hafta sonunu konu alacak. İzleyiciler tüm olan bitenin Nat Geo kameraları önünde gerçek zamanlı olarak yaşandığı programda karakterlerin olağandışı hayatlarına yakından tanık olacak.

(Medyatava.com)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.