Türk Hava Yolları’na ait Moskova -İstanbul seferini gerçekleştirilen yolcu uçağı sorun çıkaran bir yolcu nedeni ile kalktığı havaalanı olan Vnukovo’ya geri dönmek zorunda kaldı.

Konu ile ilgili Gazetemrusya’ya ya açıklamada bulunan bir havayolu yetkilisi, önceki akşam  İstanbul’a gitmek için Moskova’dan havalandıktan kısa bir süre sonra uçakta sorun çıkaran bir yolcu nedeni ile uçağın kaptanın aldığı karar nedeni ile havalandığı alana geri döndüğünü söyledi. Yetkili, “TK 416 sefer sayılı uçak havalandktan kısa bir süre sonra bir yolcu tuhaf davranışlarda bulunmaya başlayıp, diğer yolcuları rahatsız ederek, uçuşun güvenliğini tehlikeye soktu. Bunun üzerine kaptan pilot Vnukova Havaalanı’na dönme kararı aldı.” desçdi.

Havaalanı yetkililerinin uçağın inmesi ile birlikte sorun çıkaran yolcuyu gözaltına alarak hakkında tutanak tutulduğunu belirten havayolu yetkilisi, “Yolcunun, sarhoş veya uyuşturucu madde kullandığı üzerinde duruluyor. Uçak inip gerekli kontrol ve yakıt takviyesinden sonra tekrar havalanarak Istanbul’a gitti” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.