HAVA -İŞ SENDİKASINDAN    THY  YÖNETİMİNE KINAMA…

Hava İş Sendikası THY’nin geçtiğimiz ‘verimsizlik’ nedeniyle savunmalarını veren bazı greve katılan personelin işten çıkarılmaya başladığını açıkladı.

İşte Hava İş Sendikası’ndan yapılan o açıklama…

 THY A.O.’DAN RAMAZAN HEDİYESİ

22.05.2014 tarihli yazımızla ihtar ettiğimiz fakat daha sonra THY A.O. yönetimi ile yapmış olduğumuz bazı görüşmeler neticesinde 28.05.2014 tarihinde yayınladığımız yazımızda da belirttiğimiz üzere verimsizlik iddiasıyla iş akdi feshedilmek istenen ve çoğunluğunu greve katılan üyelerimizin oluşturduğu arkadaşlarımızın işten çıkarılmayacaklarına dair tarafımıza iletilen bilgileri sizlerle paylaşmıştık.

Üzülerek görmekteyiz ki THY A.O. yönetimi beyanına sadık kalmamış ve bu üyelerimizin iş akitlerini feshetmeye başlamıştır.

Aynı zamanda sevgi ve bağışlanma ayı olan Ramazan-ı Şerif ayı içerisinde sergilenen bu tavırların düşündürücü olduğu gözlerden kaçmamalıdır.

Hava-İş Sendikası yönetimi olarak bizler için tek bir üyemizin dahi ne derece önemli olduğunu hatırlatıyor ve THY A.O. yönetimini bu tutumlarından dolayı kınıyoruz.

Üyelerimizin yanında olduğumuzu ve mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda her türlü desteğe hazır olduğumuzu, üyelerimize ve kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.